Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!
Honkonge ir toliau kėsinamasi į kalbos laisvę. Rugpjūčio 10 d. suimtas Jimmy Lai, Apple Daily savininkas bei prodemokratiškos žiniasklaidos magnatas dėl naujojo nacionalinio saugumo įstatymo pažeidimo. Vienas žinomiausių už demokratiją kovojančių figūrų buvo suimtas kartu su kitais šešiais asmenimis, kurių tarpe buvo ir jo sūnūs. Jimmy Lai žiniasklaidos įmonė rėmė antivyriausybinius bei prodemokratiškus protestus jau nuo praeitų metų. Šiuo metu, Jimmy Lai yra paleistas už užstatą. Anot New York Times, šis sulaikymas buvo vienas iš susidorojimo su valdžios kritika ir demokratijos šalininkais atvejų. Negana to, toks atvejis įrodo, jog Kinijos valdžia naudosis šiuo įstatymu norint nutildyti ir užgniaužti laisvą, Honkonge egzistuojančią spaudą bei politinę kultūrą.
Libane vykstančios demonstracijos privertė atsistatydinti šalies valdžiai. Po visą pasaulį sukrėtusio sprogimo, kuris suniokojo sostinę Beirutą bei nusinešė mažiausiai 154 žmonių gyvybes, šalies piliečiai išėjo į gatves skanduodami: „Revolucija!”. Anot New York Times, daugelis libaniečių šią katastrofą interpretuoja kaip vykstančios korupcijos bei šalies vadovų apsileidimo padarinį. Kaip teigia BBC, pasipiktinę piliečiai protestuoja bei susiduria su policijos pajėgomis. Dėl augančios neapykantos, rugpjūčio 10 d. premjeras Hassan Diab paskelbė, jog vyriausybė atsistatydina.
Baltarusijoje nerimsta protestai dėl prezidento rinkimų rezultatų – šaliai planuojamos sankcijos. Anot Euronews, protestuotojai susiduria su policijos smurtu, sulaikymais bei kitais žmogaus teisių pažeidimais. Demonstracijos suaktyvėjo vos paskelbus prezidento rinkimų rezultatus, pagal kuriuos jau šešias kadencijas esantis prezidentas Aleksandras Lukašenka gavo apie 80% balsų. Kaip teigia BBC, Europos Sąjunga pripažino, jog rinkimai nebuvo „nei laisvi, nei skaidrūs”. Naujienų portalas skelbia, kad ES bei Švedijos užsienio ministrai susitiks penktadienį aptarti Baltarusijai planuojamas sankcijas.
Kenijoje norint išspręsti švietimo problemas, buvo paskelbta, jog praėję mokslo metai moksleiviams nebus įskaityti ir privalo būti kartojami. Toks sprendimas buvo priimtas ne vien dėl to, kad mokiniai bei mokytojai būtų apsaugoti nuo koronaviruso, bet ir todėl, jog būtų išspręstos problemos kurios kilo dėl sustabdyto mokymosi kovo mėnesį. Anot George Magoha, viena didžiausių problemų buvo nelygios galimybės moksleiviams tęsti mokslus nuotoliniu būdu. Anot New York Times, kai kurie analitikai teigia, jog toks sprendimas neįskaityti visų metų tik padidins nelygybę klasėse.
Jungtinėje Karalystėje policijos naudojamos veido atpažinimo technologijos pripažintos kaip pažeidžiančios žmogaus teises. Anot Financial Times, bylos prieš tokios technologijos naudojimą Anglijoje ir Velse laimėjimas buvo itin svarbus žmogaus teisėms bei duomenų apsaugai Jungtinėje Karalystėje. Kaip teigia naujienų portalas, teismas nusprendė, jog nėra aiškių taisyklių kur tokia technologija gali būti naudojama bei patvirtino, kad policijos pareigūnams buvo suteikta per plati veiksmų laisvė.

Dominyka Ginelevičiūtė
Tarptautinė politika