LR nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, vedantis prie medijos cenzūros. Šių metų gegužę atmestas Partnerystės įstatymas. Diskriminacija sveikatos priežiūros, švietimo, socialinės apsaugos sektoriuose.T ranslyčių asmenų „nelegalumas“ teisinėje sistemoje (ironiška – žodis „translyčių“ yra braukiamas raudona linija). Neapykantos kalba, dažnai persekiojantis nesaugumas ir nuolatinis reikalavimas slėptis.
Praėjusį šeštadienį įvykęs „Kaunas Pride“ kvietė atkreipti dėmesį į šias ir aibes kitų problemų, su kuriomis kiekvieną dieną susiduria LGBT+ bendruomenė Lietuvoje, bei reikalauti realaus pokyčio. Todėl šiandien „Žmogaus teisių balsas“ kalba ne apie žmogų, o apie žmones ir jų šeštadienį, kurio nesustabdė nei Kauno miesto savivaldybės draudimas rengti eitynes, nei būtinybė protesto idėją apginti teisme.
Legalus ir taikus protestas tapo istoriniu įvykiu Kauno istorijoje – laikinojoje sostinėje „Pride“ protestas vyko pirmąjį kartą. Dviejų tūkstančių minia iš visos Lietuvos bei užsienio valstybių rinkosi prie Soboro, nuo kurio nešini būgneliais, plakatais bei LGBT+ vėliavomis žygiavo Laisvės alėja. Protestuojančių lūpose netilo pagrindine eisenos žinute tapusi „Mes esame visur“, o rožinės kaukės priminė, jog tyla lygu mirčiai.
Prieš protestą organizatorių paskelbtoje žinutėje dalyvių buvo prašoma nepasiduoti provokacijoms. Tiesa, tokių būta: nuo svaidymosi kiaušiniais, necenzūrinių ženklų ir replikų, bei smurtavimo prieš dalyvius bei susirinkusius žurnalistus. Tačiau tokio tipo „anti-protestai“ eisenoje dalyvavusių žmonių buvo pasitikti dar garsesnėmis skanduotėmis, plojimais bei policijos pareigūnų darbu. Ir nors spaudoje ryškiau mirgėjo informacija apie 22 sulaikytuosius bei 11 administracinio nusižengimo protokolų, protestas susilaukė ir teigiamų praeivių reakcijų. Draugiški šūksniai bei žmonės, mojantys iš Laisvės alėjos balkonų, tapo reikalingu kontrastu priešiškai nusiteikusiems.
Pasibaigus eitynėms dalyviai susirinko prie Mykolo Žilinsko dailės galerijos, kur organizatoriai dėkojo už paramą ir vienybę. Eitynes uždarė minios drauge skaitomas „Kaunas Pride“ manifestas. „Mes esame visur, todėl nenorime slėptis. <…> Norime daugiau informacijos apie visuomenės įvairovę, užkertančią kelią neišmanymui ir neapykantai“ – teigė susirinkę, dar kartą pabrėždami pagrindinę eitynių žinutę.
„Žmogaus teisių balso“ komanda dėkoja organizatoriams ir visiems eitynių dalyviams, kurių dėka balsas UŽ žmogaus teises skamba garsiau.

Žmogausteisės.lt
Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.