Lietuvos atstovai dalyvavo Anos Frank jaunimo tinklo vasaros stovykloje

Liepos 27-30 dienomis vyko AFYN Digital Summer School, kurioje dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių iš viso pasaulio, o organizavo Anos Frank Namai (Amsterdame). Tradicinė Anos Frank jaunimo tinklo vasaros mokykla buvo perkleta į virtualų susitikimą. Šioje vasaros mokykloje vyko paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės: „Radikalus mandagumas prieš dešiniojo sparno populistus“, „Kūrybinių dirbtuvių ir webinarų menas“, ,,Sukurkime podcastą”. Renginio programoje taip pat buvo įtraukta ir įvarių žaidimų bei muzikinių ar kavos pertraukėlių. Dalinamės Anos Frank jaunimo tinklo atstovų įspūdžiais:

Nemaniau, kad internetinis renginys gali būti įdomus, bet klydau, buvo labai smagu pabendrauti su jaunimu iš įvairių šalių ir kartu pasijuokti. Pačiose pamokose sužinojau labai daug, pavyzdžiui kaip bendrauti su žmonėmis, kurių nuomonė yra kitokia, nei tavo.

Skaistė
Akimirka iš AFYN Digital Summer School

Per šią savaitę teko susipažinti su daug naujų įdomių žmonių, nors ir neturėjome galimybės visi būti kartu, atrodė, kad esame šalia, nes pokalbiai ir diskusijos vyko gyvai.

Saulė
Akimirka iš AFYN Digital Summer School

Ši vasaros mokykla buvo antroji su Anos Frank jaunimo tinklu. Nors turėjau abejonių dėl mokyklos įdomumo, kadangi viskas vyko internete, tikrai nereikėjo abejoti. Buvo labai įdomu. Pertrauku metu grojo muzika ir mes visi susėdę prieš kameras šokome – tai vienas geriausių prisiminimų. Juokėmės iki ašarų bandydami atspėti piešinius žaizdami scribble. Apsimetėme labai įsižeidusiais blogai atsakę į trivijos klausimus. Bet nepaisant žaidimų, dirbtuvėlės, kuriose dalyvavome buvo labai informatyvios ir suteikė daugybę idėjų mano ateities dirbtuvėms, padėjo suprasti, kaip megzti konstruktyvius pokalbius su kitokio požiūrio žmonėmis. Buvo visko ir žaidimų, ir rimtų darbų. Nesigailiu nė minutės praleistos prie telefono. Jie jau tapo mano šeima. Laukiu nesulaukiu kada pamatysiu visus Nyderlanduose ir galėsiu apkabint.

Gabija

Lietuvoje Anos Frank jaunimo tinklo veiklas koordinuoja ir įgyvendina organizacijos Milžinų lizdas ir Žmogaus teisių balsas. Tinklo tikslas įgalinti jaunuolius mąstyti kritiškai, diskutuoti, kodėl vis dar egzistuoja tam tikri žmogaus teisių pažeidimai ir diskriminacija ir ką daryti jaunam žmogui, jog praeities pamokos nepasikartotų.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *