Atnaujintas lygių galimybių vadovas darbdaviams

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su NVO atnaujino vadovą darbdaviams, skirtą efektyviam lygių galimybių politikos įgyvendinimui darbovietėse.

Leidinyje pateikiamos rekomendacijos, kaip užtikrinti lygybę ir įvairovę darbo aplinkoje, kokios yra darbdavio pareigos, kaip įgyvendinti diskriminacijos ir priekabiavimo prevenciją. Jame taip pat rasite lygių galimybių politikos diegimo penkių žingsnių programą, patarimų kaip parengti lygybės plano dokumentą, kokius lygių galimybių integravimo įrankius naudoti organizacijos veikloje.

Lygių galimybių vadovas darbdaviams „Lygios galimybės darbovietėje“ – tai įrankis vadovams ir jų atstovams, norintiems pradėti lygybės užtikrinimo įgyvendinimo procesą, tačiau nežinantiems, nuo ko reikėtų pradėti. Jame aprašyti visi būtini etapai.

Anot leidinio autorių, vis didesnis įmonių noras prisitraukti talentingus ir kūrybiškus darbuotojus lemia lygių galimybių politikos užtikrinimo poreikį. Įmonės, kurios suvokia įvairovės ir lygybės naudą, deda pastangas savo darbuotojams sukurti draugišką ir jų išskirtinumus priimančią aplinką. Tai matoma iš augančio įvairių organizacijų socialinių iniciatyvų skaičiaus. Šiomis iniciatyvomis griaunami nusistovėję stereotipai ir didinamas visuomenės sąmoningumas.

„Tai, kad pagal 2018 metais atlikto diskriminacijos tyrimo duomenis, net 57 proc. apklaustųjų yra asmeniškai patyrę diskriminaciją dėl amžiaus bandydami įsidarbinti, parodo, kad darbdaviams vis dar trūksta žinių, kaip užtikrinti lygias galimybes įvairiuose organizacijos valdymo etapuose. Konsultuodami organizacijas matome, kad įmonėms ir įstaigoms labai trūksta tiek žinių apie patį lygių galimybių integravimą, tiek apie pačių integravimo įrankių praktinį pritaikymą.“

Tarnybos ekspertė Vilma Gabrieliūtė

Vadovas: Lygios galimybės darbovietėje

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *