Cocainn naktinis klubas kovo 8 d. diskriminavo vyrus

Lygių galimybių kontrolierė paskelbė sprendimą, kad Cocainn naktinis klubas, kovo 8 d. įleisdamas moteris į klubą nemokamai, padarė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pažeidimą.

Organizacija Žmogaus teisių balsas, vykdydama viešosios erdvės stebėseną kovo 8 d. dėl galimų diskriminacijos atvejų, pastebėjo Cocainn naktinio klubo Facebook paskyroje skelbimą, kuriame buvo nurodoma, kad „Visoms merginoms iki 24:00 barmenų staigmena! Visoms merginoms kovo 8 proga įėjimas NEMOKAMAS“. Apie šį įrašą buvo pranešta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.

Tarnybai klubo direktorius pateikė paaiškinimą, kuriame nurodė, kad kovo 8 d. proga klube vykusio renginio metu klubas merginoms buvo pasirengęs dovanoti gėles, bučinius ir išskirtinį dėmesį. Paaiškinime nurodyta, kad įėjimas į renginį nuo 24 val. buvo nemokamas visiems lankytojams, nepriklausomai nuo lyties.

Šiuo atveju Facebook platformoje buvo paskelbta informacija, kad kovo 8 d. proga visoms merginoms įėjimas į renginį – nemokamas. Kitaip tariant, moteriškos lyties atstovėms įėjimas į renginį nemokamas, tuo tarpu vyriškos lyties atstovai privalo susimokėti už galimybę patekti į renginį.

Tarnyba pažymi, kad klubo direktorius teigė, kad visi į klubą nemokamai patekti galėjo tik nuo 24 val., tačiau informacijoje buvo nurodyta, kad vakarėlio pradžia – 22 val. ir tik moteriškos lyties atstovės buvo įleistos į renginį nemokamai nuo 22 val.

Lygių galimybių kontrolierė pripažino, kad informuodamas apie paslaugas klubas diskriminavo vartotojus dėl lyties ir skyrė įspėjimą klubo direktoriui.

Su sprendimu galima susipažinti čia.

Eitvydas Zurba

Lygios galimybės, LGBT+ teisės, žmogaus teisės, tarptautinė viešoji teisė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *