Darbo skelbimų portale negalima reikalauti informacijos apie amžių

Darbo skelbimų portalo „Cv.lt“ vadovai panaikino reikalavimą registruojantis nurodyti vartotojų gimimo datą. Taip jie įgyvendino Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo nuostatą, draudžiančią iš darbo ieškančių žmonių reikalauti informacijos apie jų amžių, šeiminę padėtį, privatų gyvenimą arba šeimos planus.

Šį sprendimą verslininkai priėmė po to, kai lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė pradėjo tyrimą.

Rugsėjį Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą, kuriame buvo teigiama, kad iš žmonių, norinčių užsiregistruoti svetainėje „Cv.lt“, buvo reikalaujama įrašyti gimimo datą. Pareiškėjui toks reikalavimas pasirodė perteklinis ir neteisėtas. Nepateikus šių duomenų, vartotojai negali naudotis kai kuriomis portalo teikiamomis paslaugomis. Pavyzdžiui, pareiškėjas norėjo darbdaviui pateikti savo gyvenimo aprašymą, tačiau tą padaryti galėjo tik prisiregistravęs svetainėje.

Portalą „Cv.lt“ valdančios įmonės „Verslo žinios“ vadovas paaiškino, kad registruodamiesi vartotojai privalo pateikti duomenis, reikalingus jų gyvenimo aprašymo sudarymui, o tokių duomenų visuma yra svarbi jų nuoseklumui bei tikrumui pagrįsti.

Kol vyko tyrimas, svetainė „CV.lt“ buvo atnaujinta – prašymas įrašyti besiregistruojančiojo gimimo datą perkeltas į neprivalomų pildyti duomenų sąrašą. Kadangi tokiu būdu panaikintos įstatymams prieštaraujančios aplinkybės, kontrolierė tyrimą dėl lygių galimybių pažeidimo nutraukė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *