Esama tvarka riboja vyresnių žmonių galimybę savanoriauti

Lygių galimybių kontrolierę pavaduojanti Seimo kontrolierė Milda Vainiutė kreipėsi į Seimą rekomenduodama peržvelgti Užimtumo įstatymą. Jame numatyta, kad savanorišką praktiką įmonėse ir kitose organizacijose gali atlikti tik jaunesni nei 29 metų amžiaus asmenys. O tai, anot jos, tiesiogiai diskriminuoja vyresnius gyventojus.

Rašte, skirtame Seimo Žmogaus teisių bei Socialinių reikalų ir darbo komitetams, pažymima, kad karjeros planavimas yra besikeičiantis procesas.

„Savo profesiją bei išsilavinimą žmonės gali keisti įvairiais gyvenimo etapais, tad poreikis įgyti darbo patirties yra aktualus ir vyresniems asmenims. Užimtumo įstatyme įtvirtinta nuostata pernelyg riboja vyresnių gyventojų įsidarbinimo perspektyvas ir galimai yra nepagrįsta“, – sako Lygių galimybių kontrolieriaus tarybos Teisės skyriaus vadovas Vytis Muliuolis.

Parlamento nariams siūloma apsvarstyti galimybę šį amžiaus kriterijų panaikinti.

Pagal Užimtumo įstatymą, savanoriška praktika negali trukti ilgiau kaip du mėnesius per metus. Tokią sutartį gyventojai gali sudaryti 3 kartus. Valstybė šiuos praktikantus draudžia sveikatos bei nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *