Įkalinimo įstaigų pareigūnai galės surašyti administracinių nusižengimų protokolus

Nuo šiol įkalinimo įstaigų pareigūnai turės teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus už šiose įstaigos laikomų suimtųjų, nuteistųjų ar kitų asmenų padarytus administracinius nusižengimus. Tokias Teisingumo ministerijos parengtas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas šiandien priėmė Seimas.

Iki šiol tokią teisę turėjo tik policijos pareigūnai, todėl juos tekdavo kviesti į įkalinimo įstaigas, buvo gaišinamas policininkų darbo laikas, administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo procedūra dėl šių pažeidimų užsitęsdavo.

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnai galės atlikti administracinių nusižengimų tyrimą ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus dėl įkalinimo įstaigose dažniausiai padaromų administracinių nusižengimų: nepaklusimą teisėtiems pareigūnų reikalavimams, narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą, alkoholinių gėrimų gamybą, vartojimą ar asmens pasirodymą viešoje vietoje esant neblaiviam, neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtą daiktų ir reikmenų gavimą iš asmenų, pareigūnų garbės ir orumo įžeidimus bei kitus administracinius nusižengimus.

Taip pat nuspręsta sugriežtinti baudas už neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti įkalinimo įstaigose laikomiems asmenims. Už šį nusižengimą galės būti skiriama bauda iki 3 tūkst. eurų (iki šiol grėsė bauda iki 1,3 tūkst. eurų).

Dažniausiai į įkalinimo įstaigas perduodami mobilieji telefonai: per šių metų 11 mėnesių įkalinimo įstaigose paimti 5 828 telefonai: bandant perduoti paimta 1 882, pas nuteistuosius rasta 3 944. 2018 m. per 11 mėnesių paimti 6 035 telefonai.

Teisingumo ministerijos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *