Įvertinti Lietuvos lyčių lygybės vėliavnešės ir vėliavnešiai

Lapkričio 30 d. Seime Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba minėjo dvidešimtąsias Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo priėmimo metines. Šia proga surengtos konferencijos metu lygių galimybių kontrolierė įteikė padėkas įstatymo iniciatoriams, kūrėjams ir labiausiai lyčių lygybės srityje nusipelniusiems asmenims bei organizacijoms.

Renginyje pranešėjai apžvelgė įstatymo atsiradimo istoriją, dvidešimties metų pasiekimus bei iššūkius, aptarė galimos lyčių lygybės politikos perspektyvas.

Už svarų ir istoriškai reikšmingą indėlį, pastarąjį dvidešimtmetį siekiant moterų ir vyrų lygių galimybių įtvirtinimo Lietuvos visuomenei, pagerbtos žmogaus teisių gynėjos ir gynėjai, buvusios Seimo narės ir nariai, nusipelniusios mokslininkės ir mokslininkai.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nuo įstatymo priėmimo išties įvyko daug teigiamų pokyčių. „Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo priėmimas buvo žingsnis, kuriuo kaip visuomenė pasakėme, kad lyčių lygybė yra svarbi Lietuvos demokratijos dalis. Juo sukurtas ir mechanizmas, užtikrinantis vienodas moterų ir vyrų teises, numatantis pareigas ir atsakomybę nediskriminuoti“, – apie įstatymo svarbą sako ji.

1998 m. gruodžio 1 d. Seimas priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą. 1999 m. paskirta pirmoji moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierė, įsteigta Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (nuo 2005 m. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba).

Konferencija „Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo dvidešimtmetis“ organizuota kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu.

Konferencijos įrašą rasite paspaudę šią nuorodą.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *