Kviečiama siūlyti kandidatus į naujai formuojamą Prevencijos komisiją

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia medikų ir pacientų organizacijas iki sausio 10 d. deleguoti savo narius į naujai formuojamą specialią Prevencijos komisiją, kuri teiks konkrečius pasiūlymus gydymo įstaigoms ir pacientams, kaip išvengti žalos pacientų sveikatai gydymo metu. Šios komisijos nariai rekomendacijas teiks analizuodami Žalos nustatymo komisijos duomenis, kai buvo padaryta žala paciento sveikatai, ir bendrą situaciją šalies gydymo įstaigose.

Pagrindinės šios komisijos funkcijos yra teikti siūlymus ne tik toms gydymo įstaigoms, kur buvo padaryta žala, bet ir visoms įstaigoms, kaip užkirsti kelią žalai atsirasti. Taip pat komisija teiks siūlymus sveikatos apsaugos ministrui dėl priemonių ir reikalingų teisės aktų tobulinimo, kas leistų užkirsti kelią žalai atsirasti, siūlys kaip gerinti gydymo paslaugų kokybę ir kt.

Tai jau antroji komisija, kuri formuojama, siekiant įgyvendinti naująjį „žalos be kaltės“ modelį, kuris įsigalioja nuo sausio 1 d. Pirmoji komisija (Žalos nustatymo komisija), kuri analizuos konkrečius atvejus ir spręs dėl žalos atlyginimo bei jos dydžio, jau baigiama suformuoti.

Todėl į šią komisiją organizacijos kviečiamos deleguoti profesionalumu ir atsakingumu pasižyminčius savo atstovus, kurie kompetentingai prisidėtų sprendžiant svarbius pacientams klausimus.

Taigi Prevencijos komisiją sudarys po vieną Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos (Akreditavimo tarnybos), Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), Valstybinės ligonių kasos (VLK), pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų, sveikatos priežiūros specialistų nevyriausybinių organizacijų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų nevyriausybinių organizacijų deleguotą atstovą. Viena nevyriausybinė organizacija gali teikti tik vieną kandidatą.

Iš pateiktų nevyriausybinių organizacijų kandidatų pasirenka sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgdamas į kandidatų profesinę kvalifikaciją, profesinę patirtį bei patirtį atstovaujant atitinkamos nevyriausybinės organizacijos narių interesams.

Teikiant kandidatą rašte arba kartu su raštu pateikiamame kandidato pasirašytame gyvenimo aprašyme reikia pateikti informaciją apie jo profesinę kvalifikaciją, patirtį bei patirtį atstovaujant atitinkamos nevyriausybinės organizacijos narių interesams.

Informaciją apie siūlomus kandidatus SAM (raštu bei el. pašto adresu aurimas.morkunas@sam.lt) prašome teikti iki 2020 m. sausio 10 d. (įskaitytinai). Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu aurimas.morkunas@sam.lt.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *