Nauja tema Žmogaus teisių gide – smurtas artimoje aplinkoje

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje smurto artimoje aplinkoje išlieka didelė – 2019 m. užregistruota net 7691 tokio pobūdžio nusikaltimai, Žmogaus teisių gide paskelbta nauja tema apie smurtą artimoje aplinkoje. Pateikiama informacija siekiama smurto artimoje aplinkoje aukoms padėti įgyvendinti savo teises bei perprasti teisinius aspektus siekiant gyventi be smurto.

Gidas paaiškina kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje ir apibūdina pagrindinius smurto artimoje aplinkoje aspektus. Taip pat čia pateikiama informacija apie pagalbą aukoms, galimas apsaugos priemones, vaikų teisių apsaugą, baudžiamąją ir civilinę smurtautojų atsakomybę.

Žmogaus teisių gidas yra internetinis informacijos, švietimo ir savipagalbos įrankis. Jis padeda suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose. Gidas ne tik išvardija žmogaus teises, bet ir pateikia paaiškinimus kaip jos veikia ir yra taikomos realiame gyvenime. Gidą tai pat pasitelkia žmogaus teisių profesionalai, kurie turi užtikrinti žmogaus teisių standartus kasdieniame darbe bei švietimo darbuotojai, siekiant integruoti žmogaus teises į studijas ar pamokas.

Šiuo metu Gide jau yra prieinamos tokios temos kaip Duomenys ir privatumas, Priverstinis gydymas, Įkalintųjų teisės, Diskriminacija, Šeima. Taip pat pateikiame informacija apie teisės gynimo būdus, nacionalines ir tarptautines institucijas. Gidas Lietuvoje prieinamas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Žmogaus teisių gidas – smurtas artimoje aplinkoje

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *