Neįvykus referendumui Seime vėl registruotas pasiūlymas mažinti Seimo narių skaičių

2019 m. gegužės 12 d. Lietuvoje vyko referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo, siekiant sumažinti Seimo narių skaičių, tačiau jam neįvykus Seime registruotas Konstitucijos pakeitimo projektas su tapačiu pasiūlymu.

Aiškinamajame Konstitucijos pakeitimo rašte nurodoma, kad pasiūlymas teikiamas atsižvelgiant į referendume dalyvavusių rinkėjų nuomonę ir siekiant pateisinti jų lūkesčius, siūloma keisti Konstitucijos 55 straipsnį, mažinant Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121.

Referendumo klausimas buvo nepriimtas dėl per mažo piliečių, dalyvavusių referendume, skaičiaus. Tam, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame privalo dalyvauti daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašą. Sekmadienį referendume dalyvavo tik 47,45% piliečių. Viena iš priežasčių, prisidėjusių prie šio referendumo neįvykimo, buvo tai, kad kai kurie politiniai ir visuomenės aktyvistai agitavo rinkėjus atsisakyti biuletenio taip išreiškiant savo nuomonę dėl šio referendumo mažo reikšmingumo. Tai puikiai parodo faktas, kad balsuoti atėjo net 56,46% piliečių.

Referendume dauguma dalyvavusių piliečių pasisakė už tai, kad Seimo narių skaičius būtų sumažintas (73,76%). Prieš Seimo narių skaičiaus sumažinimą pasisakė (23,06%)

Su Seime užregistruotu projektu galima susipažinti čia.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *