Parengta nauja lyčių lygybės abėcėlė savivaldai

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su partneriais išleido savivaldybėms skirtą vadovą, padėsiantį tinkamai įgyvendinti lyčių lygybės integravimo strategiją.

Leidinyje „Nuo A iki Z. Lyčių lygybės vadovas savivaldybėms“ trumpai, aiškiai ir labai suprantamai išdėstyti žingsniai, nuo ko reikėtų pradėti siekiant užtikrinti lygiavertį moterų ir vyrų gyvenimą. Integruojant ir užtikrinant lyčių lygybę vietos lygmeniu, savivaldybės privalo atsižvelgti į tai, kad jos yra ne tik viešųjų paslaugų teikėjos, bet ir dideli darbdaviai, tad būtina atkreipti dėmesį ir į darbuotojų interesus.

Iš kitos mokomosios medžiagos šis vadovas išsiskiria tuo, kad jis parašytas lengvu stiliumi, savivaldybių darbuotojams padedančiu įsijausti į labai konkrečias ir kasdieniškas situacijas. Teisiniai įsipareigojimai ir ekspertų patikrinta metodika išdėstoma iš savivaldybėje dirbančios vyresniosios specialistės, kuriai staiga priskiriamos lyčių lygybės koordinatorės pareigos, perspektyvos.

„Nuo šiol esu atsakinga už „lyčių lygybės integravimą“ ir „lyčių lygybės užtikrinimą savivaldybėje“. Sakau atvirai — nieko nesuprantu. Apie ką čia? Kaip suprasti „lyčių lygybė“, jei mūsų savivaldybėje ir taip dirba daugybė moterų? Ką čia dar „lyginti“? Ir kas tas „integravimas“? Ir iš viso – kodėl visa tai reikia daryti? Ar mes neturim ką veikti? Dabar truputį gėda dėl tokių minčių, bet iš kur aš galėjau žinoti, kad kalbama apie visai visuomenei naudingus dalykus?“ — pasakoti savo istoriją pradeda specialistė, iškeldama klausimus, kurie, ko gero, kyla ne vienam savivaldybėje dirbančiam žmogui.

Elektroninę leidinio versiją rasite čia.

„Nuo A iki Z. Lyčių lygybės vadovas savivaldybėms“ išleistas bendradarbiaujant kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos moterų lobistine organizacija, Lietuvos statistikos departamentu. Kartu su Tarnyba šios institucijos įgyvendina projektą „Savivaldybės sėkmės kodas — lyčių lygybė“.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *