Pristatomi nauji įrankiai lygioms galimybėms darbovietėse užtikrinti

„Iki šiol valstybė darbdaviams tik liepdavo užtikrinti lygias galimybes, o nepavykus – bausdavo, bet pagaliau turime konkrečią programą, kuri jas padės įtvirtinti“, – teigia „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė Skaidrilė Grigaitė-Mockevičienė. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su ja įstaigoms ir įmonėms pristato 5 žingsnių programą su naująja „Lygių galimybių liniuote“.

„Lygių galimybių liniuotė“ – tai nemokamas vertinimo įrankis, paremtas darbuotojų ir darbdavio apklausomis. Remdamasi surinktais duomenimis apie lygių galimybių padėtį konkrečioje darbovietėje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba suteikia organizacijai įvertį dešimties balų skalėje. Taip pat pateikia išsamią ataskaitą bei rekomendacijas, kaip užtikrinti visiems vienodas galimybes praktiškai.

S. Grigaitės-Mockevičienės teigimu, dažniausiai darbdaviai neskiria dėmesio šiai temai, nes nemato problemų ir nežino, kaip tą daryti. Liniuotės įrankis tiksliai parodys, su kokiais sunkumais susiduria darbuotojai ir ką galima nuveikti, kad sunkumai išnyktų.

Įrankis jau išbandytas skirtingo dydžio viešojo sektoriaus organizacijose: Registrų centre, Energetikos ministerijoje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje ir Visagino savivaldybėje. Iš viso liniuotės projekte sudalyvavo jau per 150 darbuotojų. Nuo šiol jis prieinamas visoms darbovietėms.

Liniuotė – pats naujausias iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos siūlomų įrankių, kuriuos kviečiama išbandyti 5 žingsnių programoje. Programą sudaro seminarai, konsultacijos, e-mokymai, apklausos, o visa tai suskirstyta į 5 etapus: suvokimo, situacijos analizės, planavimo, įgyvendinimo, į(si)vertinimo.

„Šiandien drąsiai galime sakyti, kad atradome lygių galimybių receptą, kuris veikia ir pasiteisina. Ši 5 žingsnių programa neleidžia darbdaviams šioje temoje pasiklysti ir kryptingai padeda įtvirtinti lygias galimybes darbe, ko iš darbdavių reikalauja Darbo kodeksas ir Lygių galimybių įstatymas“, – tvirtina Vilma Gabrieliūtė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertė.

5 žingsnių programa kartu su „Lygių galimybių liniuote“ bus pristatyta Lygių galimybių pusryčiuose kovo 5 d., 9 val., MO bistro (Pylimo g. 17, Vilnius). Renginyje dalyvaus ir organizacijų, kuriose lygios galimybės jau yra įgyvendinamos, atstovai.

Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *