Šaukiama neeilinė Seimo sesija dėl padėties Baltarusijoje

Rugpjūčio 18 d. Seimo nariai rinksis į neeilinę sesiją, kurią šaukia Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Neeilinė sesija šaukiama surinkus 49 parlamentarų parašus.

Pagal Seimo statutą neeilinėje sesijoje svarstomi tik jos iniciatorių pateikti klausimai. Neeilinės sesijos darbų programą tvirtina Seimas. Rugpjūčio 18 d. posėdžio darbotvarkėje – diskusija „Po suklastotų Baltarusijos Prezidento rinkimų: Baltarusijos pilietinės visuomenės lūkesčiai tarptautinei bendruomenei“ ir Seimo rezoliucijos „Dėl padėties Baltarusijoje po suklastotų Prezidento rinkimų“ projektas.

Rezoliucijos projekte išsakomas palaikymas baltarusių tautos apsisprendimui kurti savo šalies ateitį pagal demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių principus, kas užtikrintų Baltarusijos laisvę, nepriklausomybę bei spartesnį suartėjimą su Europos Sąjunga. Taip pat pabrėžiama, kad 2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijos Respublikoje vykę prezidento rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Neeilinė sesija bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje: lietuviųanglų ir baltarusių kalbomis. Taip pat transliaciją bus galima stebėti Seimo svetainėje ir įsijungus televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“.

Pagal Seimo statutą neeilines sesijas šaukia Seimo Pirmininkas ne mažiau kaip 1/3 visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti jam įteiktas raštu, o Konstitucijos 142 ir 144 straipsniuose numatytais atvejais – Respublikos Prezidentas.

Seimo rezoliucijos „Dėl padėties Baltarusijos Respublikoje po suklastotų Prezidento rinkimų“ projektas

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *