Seimas pradeda paskutinę šios kadencijos sesiją

Šiandien, rugsėjo 10 d., Seimo nariai susirinko į pirmąjį paskutinės šios kadencijos parlamentarams IX (rudens) sesijos posėdį.

Sesijos darbų programos projekte siūloma svarstyti 540 teisės aktų (be lydimųjų), kuriuos teikia Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai. Pasak parlamento vadovo, „tokio skaičiaus teisės aktų neįmanoma apsvarstyti ir priimti, todėl būtų išmintinga koncentruotis tik į pačius aktualiausius ir svarbiausius įstatymų ir kitų teisės aktų projektus“.

Vieni svarbiausių sesijos prioritetų yra visuomenės sveikatos ir saugumo užtikrinimas bei COVID-19 naujo plitimo grėsmės ir jos padarinių šalinimas. Taip pat – kitų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektų pateikimas ir pirmasis svarstymas. Sesijos metu bus išklausyti Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie COVID-19 padarinių mažinimą, priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Seimo Pirmininkas taip pat išskyrė svarbiausius teisės aktų projektus: Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama pakeisti įtvirtintą 25 metų dalyvavimo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose amžiaus cenzą 21 metais, Korupcijos prevencijos įstatymo projektą, kuriuo siekiama kurti antikorupcinę aplinką Lietuvoje skatinant subjektų savanorišką veiklą ir įsitraukimą, Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo projektą, Seimo statuto pataisas, kuriomis tobulinamos teisės aktų svarstymo procedūros, griežtinama Seimo narių atsakomybė už nedalyvavimą Seimo, komitetų ir komisijų posėdžiuose.

„Vertinant nūdienos aktualijas ir žmonių iniciatyvas, neabejotinai turėtume priimti reikiamus teisės aktus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Sveikatos sistemos tobulinimo, socialinės apsaugos srityje svarbūs Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais siūloma nustatyti aiškias teisinio reguliavimo nuostatas, susijusias su epidemiologinės krizės valdymu, siekiant operatyviau pasiruošti užkrečiamųjų ligų plitimo valdymui, apsaugoti visuomenę nuo užkrečiamųjų ligų išplitimo šalies teritorijoje“

Seimo pirmininkas

Žmogaus teisių apsaugos srityje svarbus Civilinio kodekso ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų projektais sprendžiami vaiko laikinosios globos (rūpybos) klausimai, siekiant užtikrinti aplinkos pastovumą užtikrinant be tėvų globos likusio vaiko apsaugą.

Rudens sesijos metu numatoma surengti 25 posėdžius.

Seimo sesijos darbų programa | Pagal LRS informaciją

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *