Seimo Pirmininkas Konstitucinio Teismo teisėju siūlo skirti Andrių Kabišaitį

Pasitaręs su Seimo frakcijų atstovais, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teikia Seimui Konstitucinio Teismo teisėjo kandidatūrą – Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą Andrių Kabišaitį.

„Andrius Kabišaitis yra gerbiamas ir kompetentingas Seimo kanceliarijos darbuotojas, vadovas ir teisininkų bendruomenės narys. Jis Seimo vardu yra dalyvavęs ne viename Konstitucinio Teismo klausimo svarstyme. Neabejoju, kad jo patirtis ir charakteris atitinka aukščiausius standartus, keliamus Konstitucinio Teismo teisėjui, ir tikiuosi Seimo palaikymo šiai kandidatūrai“

Viktoras Pranckietis

Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Kandidatus teikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Konstitucinio Teismo teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

Seimo kanceliarijos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *