Seimo Žmogaus teisių komitetas: „ekstremalioje situacijoje privalome paisyti žmogaus teisių“

Ketvirtadienį išplatintas Seimo Žmogaus teisių komiteto pranešimas, kuriame komiteto nariai reiškia susirūpinimą, kad ištikusios krizės situacijoje pradedamos nuvertinti tiek kiekvieno žmogaus prigimtinės teisės, tiek asmens orumas.

Pranešime pažymima, kad kiekviena demokratinė valstybė gali ir privalo suderinti saugumo ir asmens orumo puoselėjimo siekius. Svarbu neprisirišti prie iškreiptos žmogaus teisių sampratos, akcentuojančios vien tik asmens reikalavimus politinei bendruomenei ir ignoruojančios faktą, kad laisvė visada neatsiejama nuo atsakomybės.

Net įgyvendinant griežtą potencialiai užsikrėtusių asmenų karantinavimą, įvedant kitus apribojimus, valstybės vardu veikiantys asmenys turi vengti perteklinių draudimų ir bet kokių priemonių, kurios traktuoja kitus žmones, kaip instrumentus ar potencialų pavojų.

Atkreiptas dėmesys, kad priverstinio karantinavimo priemonių įgyvendinimas nepaisė teisėtų Lietuvos piliečių lūkesčių vengti potencialiai pavojingos aplinkos – taip galima vertinti karantinavimą grupėmis, kai bent vienas užkrėstas asmuo gali užkrėsti kitus. Taip pat, visus atvejus traktuojant kaip vienodus, nebuvo atsižvelgta į specialius dalies prievartiniu būdu karantinuotų asmenų poreikius, nebuvo ieškoma asmens orumą gerbiančių, nors gal ir daugiau logistikos pastangų reikalaujančių, sprendimų.

Visas Seimo Žmogaus teisių komiteto pranešimas

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *