Teismas spręs, ar panaikinti Vilniaus mero potvarkį, diskriminuojantį žmones su negalia

Vilniaus apygardos administracinis teismas iš naujo nagrinės lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės skundą dėl Vilniaus mero atsisakymo užtikrinti lygiateisišką kandidatų atranką samdant Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktorių.

Nors atranka įvyko prieš keletą metų, savivaldybės dokumentuose iki šiol įtvirtintas žmones su negalia diskriminuojantis reikalavimas gebėti važiuoti dviračiu.

Dar 2017 metais kontrolierė konstatavo, kad tokia sąlyga nėra pagrįsta ir apriboja dalies gyventojų teises. Tuomet skundą pateikęs pareiškėjas negalėjo dalyvauti konkurse į Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovo pareigas, kadangi turėjo negalią ir todėl negalėjo važinėti dviračiu.

Pagal direktoriaus pareigybės aprašymą jis organizuoja aplinkos saugojimo ir kitą įstaigos veiklą. Vadinasi, gebėjimas važiuoti dviračiu nėra esminė sąlyga, lemianti kandidato kompetenciją. Be to, dviratis nėra vienintelė automobiliui alternatyvi transporto priemonė, leidžianti apžiūrėti parkų teritoriją – žmonės su judėjimo negalia naudojasi vežimėliais, elektriniais skuteriais ir kt.

Tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Vytis Muliuolis atkreipė dėmesį, kad šis reikalavimas realiai net nebuvo taikytas. „Tyrimo metu Vilniaus miesto savivaldybės atstovai informavo, jog atrinkdami kandidatą net netikrino jo gebėjimo važiuoti dviračiu. Akivaizdu, kad šis apribojimas nebuvo būtinas vertinant pretendentų kvalifikaciją, juo tiesiog apribotos kitų asmenų teisės įsidarbinti“, – sako jis.

Sostinės meras Remigijus Šimašius nesutiko su kontrolierės sprendimu. 2017 metais A. Skardžiuvienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama įvertinti, ar mero potvarkis yra teisėtas. Teismas šį prašymą atmetė įžvelgęs procedūrinius neatitikimus, tačiau vakar, liepos 17 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo jį nagrinėti.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *