Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba paskelbė sprendimą dėl Krikščioniškosios kultūros instituto vykdomos kampanijos prieš „Baltic Pride“ eitynes. Krikščioniškosios kultūros institutui buvo skirtas įspėjimas.
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (Tarnyba) remdamasi piliečių skundais pradėjo tyrimą. Viename iš skundų keltas klausimas dėl Krikščioniškosios kultūros instituto interneto tinklalapyje skleidžiamos informacijos, kitu skundu pilietis kreipėsi prašydamas įvertinti Krikščioniškosios kultūros instituto peticija (lankstinukais) paskleistą informaciją. Peticijos gyventojams platintos paštu
Tarnyba pripažino, kad lankstinukuose buvo vartojama neapykantos kalba ir sprendime konstatuoja, kad vartoti teiginiai yra itin pavojingi dėl to, kad jie rezonuoja su giliai įsišaknijusiais stereotipais – pareiškimai, ypač skelbiami visuomenėje, kuri yra skeptiška LGBT judėjimo atžvilgiu, atlieka destruktyvų vaidmenį – visuomenės dalį, kurią iš bendros imties išskiria tik lytinė orientacija, nurodo kaip netinkamą, priešišką. Bendruomenė pateikiama kaip linkinti blogo, o ne siekianti lygių teisių, tariamai naikinanti tradicijas, bet ne šviečianti visuomenę.
Šiame tyrime tikslai skatinti diskusiją, bandymas atkreipti dėmesį į galimus nepilnamečių asmenų teisių pažeidimus traktuotini kaip pateisinami ir motyvuoti kilniais tikslais, tačiau būtent dėl pasirinktos formos Krikščioniškosios kultūros instituto viešai paskleista informacija vertinama kaip pažeidžianti Visuomenės informavimo įstatymą. Šiame įstatyme įtvirtintas draudimas skelbti informaciją, kurioje skatinama neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti dėl lytinės orientacijos ir kitais pagrindais.
Tarnyba remdamasi Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika nurodė, kad vertinant lankstinukų turinį negalima teigti, jog jais buvo tiesiogiai skatinama ar siūloma asmenims atlikti neapykanta grįstus veiksmus, tačiau lankstinukuose yra išankstine nuomone grįstų teiginių. Neapykantos kurstymas ar diskriminacija nebūtinai išreiškiama tiesioginiu raginimu atlikti tam tikrą veiksmą ar nusikaltimą. Bendruomenės puolimas ar engimas, gali būti pakankamas pagrindas padidinti valstybės reguliavimą, siekiant pašalinti diskriminuojančią raišką, ar tam, kad tam tikra vieša informacijos sklaida nebūtų normalizuojama.
Su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimu galima susipažinti čia.

Žmogausteisės.lt
Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.