Danijoje kaliniai bus izoliuojami saloje

Nepaisant Jungtinių Tautų, tarptautinių imigracijos susitarimų ir vietos opozicijos kritikos, Danijos parlamentas patvirtino finansavimą projektui, pagal kurį užsienio nusikaltėliai (migrantai) būtų laikomi nedidelėje atokioje Danijos saloje (Lindholm).

Remiantis vyriausybės sprendimu, naujame centre bus kalinami migrantai, kurie neturi leidimo gyventi Danijoje ir negali būti deportuoti dėl įvairių priežasčių, įskaitant grėsmę jų gyvybei, dėl nacionalinių saugumo priežasčių ir kita.

Šiuo metu saloje yra įsikūręs Danijos technikos universiteto (DTU) veterinarijos institutas, atliekantis gyvūnų infekcinių ligų tyrimus ir diagnozuojantis gyvūnų ligas. Pagal planą DTU turi pasitraukti iš Lindholmo iki kitų metų pabaigos. Tikimasi, kad migrantams skirtos patalpos bus pastatytos iki 2021 m. Tiesa, kaliniai galės išvykti iš salos dienos metu, bet grįžti jie privalės vakare, nes saloje esantys asmenys bus kiekvieną vakarą tikrinami.

Liūdniausia tai, kad net Danijos imigracijos ministrė Inger Støjberg Savo Facebook paskyroje rašė: „Jei Danijos visuomenėje esi nepageidaujamas, tu neturėtum būti nemalonumas paprastiems Danijos piliečiams.“ „Jie yra nepageidaujami Danijoje, ir jie turi tai pajusti.“

Tokie Danijos parlamento veiksmai sujudino ir Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetą: „Mes matėme tokios izoliacijos politikos neigiamą poveikį, ir jie neturėtų atkartoti šios politikos“, – teigė žmogaus teisių atstovė Bachelet. „Toks įstatymas, kuris prieglobsčio ieškotojams atims laisvę, juos izoliuos ir stigmatizuos, tiktais padidins jų pažeidžiamumą“.

Akivaizdu, kad šis sprendimas pritraukė ne tik nacionalinių Danijos žmogaus teisių sargų dėmesį, bet prikaustė ir tarptautinę bendruomenę. Šiuo metu tenka laukti ir stebėti situaciją, tikintis, kad Danija pakeis savo sprendimą iki šios įstaigos atidarymo.

Žilvinas Aleksa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *