ES pagrindinių teisių agentūra kviečia atlikti LGBTIQ apklausą

Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūra (FRA) paskelbė, kad pradeda vykdyti ES masto apklausą, siekdama užfiksuoti LGBTIQ žmonių patirtis, požiūrius ir iššūkius. Skelbiama, kad gauti rezultatai leis tobulinti politiką, siekiant geriau apsaugoti ir skatinti LGBTIQ žmonių teises.

Vykdoma apklausa

Apklausa yra skirta LGBTIQ asmenims, sulaukusiems 15 metų ar vyresniems, iš 30 šalių: 27 ES narių bei Albanijos, Serbijos ir Šiaurės Makedonijos. Jos tikslas yra suteikti LGBTIQ žmonėms galimybę pasidalinti savo patirtimi, istorijomis ir rūpesčiais.

Apklausa bus atvira iki 2023 m. liepos mėnesio pabaigos. Rezultatai bus paskelbti 2024 metais ir leis FRA įvertinti pažangą nuo paskutinės, 2019 m. atliktos apklausos.

Apklausa užtruks vos 20 minučių ir dalyvauti galima anonimiškai. Duomenys saugomi tik įrenginiuose ir po apklausos bus ištrinti.

Apklausą galima atlikti čia.

Apklausos aktualumas

2019 m. atlikta LGBTI apklausa parodė, kad Europoje vis dar reikia nuveikti daug norint pasiekti LGBTI lygybę. Smurtas ir diskriminacija prieš LGBTI asmenis išlieka paplitę.

Rezultatai padėjo formuoti Europos Komisijos LGBTIQ lygybės strategiją 2020-2025 metams. Skelbiama, kad apklausa prisidėjo prie lygių teisių politikos kūrimo ir iniciatyvų, skirtų remti ir apsaugoti LGBTIQ žmones visoje Europoje.

FRA ragina LGBTIQ bendruomenę dalyvauti, išsakyti savo nuomonę ir plačiai pasidalinti apklausa su šeima ir draugais.

Analogiškai, 2019 m. atliktą apklausą naudoja ir Lietuvos institucijos, pvz., ja remtasi kuriant Lygių galimybių įgyvendinimo veiksmų planą ar Socialinės sutelkties plėtros programą. Šio tyrimo duomenimis, net 41 proc. LGBTI asmenų Lietuvoje visada arba dažnai vengia tam tikrų vietų dėl priekabiavimo ar išpuolių baimės.

LGBTI tyrimo duomenys rodo, kad Lietuvoje pusė ar daugiau respondentų bijo atskleisti savo tapatybę artimoje aplinkoje, viešose vietose. Trečdalis ar daugiau – švietimo įstaigoje, darbovietėje, sveikatos paslaugų įstaigose.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *