ES Taryba atnaujino teroristų sąrašą ir pratęsė jo galiojimą

Europos Sąjungos (ES) Taryba be pakeitimų atnaujino ES sudaromą teroristų sąrašą, į kurį įtraukti asmenys, grupės ir subjektai, kuriems taikomos ribojamosios priemonės siekiant kovoti su terorizmu.

Į sąrašą įtrauktiems 13 asmenų ir 21 grupei ir subjektui taikomas jų lėšų ir kito finansinio turto įšaldymas ES. Be to, ES veiklos vykdytojams draudžiama jiems teikti lėšas ir ekonominius išteklius.

Tokį sąrašą Taryba pirmą kartą sudarė įgyvendindama JT Saugumo Tarybos rezoliuciją 1373/2001, priimtą po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroristinių išpuolių. Ji reguliariai, bent kas šešis mėnesius, peržiūri sąrašą, remdamasi informacija apie visus su į sąrašą įtrauktais asmenimis, grupėmis ir subjektais susijusius naujus faktus ir įvykius.

Šis sankcijų režimas yra atskiras nuo ES režimo, kuriuo įgyvendinamos JT Saugumo Tarybos rezoliucijos 1267 (1999), 1989 (2011) ir 2253 (2015) ir kuris nukreiptas prieš „Al-Qaida“ ir ISIL / „Da’esh“. ISIL / „Da’esh“ ir „Al-Qaida“ bei su šiomis organizacijomis susijusiems arba jas remiantiems asmenims ir subjektams ribojamąsias priemones ES taip pat gali taikyti savarankiškai.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *