Europos Parlamentas pasmerkė visas rasizmo, neapykantos ir smurto apraiškas

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria pasmerkė juodaodžio amerikiečio George Floyd nužudymą bei panašius nužudymus visame pasaulyje. Parlamentarai kviečia JAV institucijas imtis veiksmų, kuriais būtų sprendžiamos struktūrinės rasizmo problemos, kritikuoja policijos veiksmus prieš taikius protestuotojus ir žurnalistus, JAV prezidento D. Trumpo grasinimus panaudoti kariuomenę bei jo neapykantą kurstančią retoriką.

Parlamentas išreiškė palaikymą pastariesiems Black lives matter protestams bei ragino visus lyderius ir piliečius neišsižadėti vertybių ir tvirčiau skatinti žmogaus teises, demokratiją, lygybę prieš įstatymą ir laisvą bei nepriklausomą žiniasklaidą.

Parlamentarai išreiškė norą, kad ES institucijos ir valstybės narės oficialiai pripažintų praeities pažeidimus ir nusikaltimus, padarytus prieš juodaodžius ir kitus nebaltaodžius asmenis, pareiškė, kad prekyba vergais yra nusikaltimas žmoniškumui ir ragino gruodžio 2 d. paskelbti prekybos vergais panaikinimo paminėjimo diena Europoje, taip pat skatina valstybes nares į mokyklų mokymo programas įtraukti juodaodžių ir kitų nebaltaodžių asmenų istoriją.

Itin svarbu, kad rezoliucijoje smerkiamas rasinis ir etninis profiliavimas, kurį naudoja policija ir teisėsaugos institucijos, nurodoma, kad policija ir teisėsaugos pajėgos privalo demonstruoti pavyzdinę kovą su rasizmu ir diskriminacija, ES ir valstybės narės raginamos parengti kovos su diskriminacija politiką ir priemones ir liautis vykdyti visų formų rasinį ar etninį profiliavimą baudžiamosios teisėsaugos institucijose, taikant kovos su terorizmu priemones ir vykdant imigracijos kontrolę.

Rezoliucijos tekstas

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *