JAV migracijos krizė dar nesibaigė

Trumpas savo įsakymu pavasarį atskyrė apie 2000 vaikų nuo savo tėvų dėl nulinės tolerancijos politikos. JAV prezidentas birželio 20 d. pažadėjo, kad per dvi savaites visi vaikai turi būti sugrąžinti tėvams.

Jau įpusėjo rugsėjis, bet dalis vaikų dar nėra su tėvais. Kai kurie vaikai per pokalbius su žurnalistais teigė, kad net neįsivaizduojantys kur yra jų tėvai. Taip pat yra žinoma, kad apie 1500 vaikų su tėvais yra uždaryti Pietinio Teksaso imigrantų namuose, kuriuose sąlygos yra neatitinkančios net minimalių standartų (gaila, bet tikslesnės informacijos nėra, nes žurnalistai nėra įleidžiami), ir manoma, kad jie bus kalinami iki tol, kol nesutiks grįžti i savo šalį.

Kodėl vaikai buvo atskirti?

Tėvai, nelegaliai kirtę sieną, ir neįrodę, kad jų šalyse yra nesaugu, pagal JAV prezidento nulinės tolerancijos politiką yra siunčiami į sulaikymo vietas. Kadangi vaikai ten negali patekti pagal įstatymus, jie, iki apgyvendinimo vaikų namams arba atidavimo globoti giminaičiams (o tai dažniausiai užtrunka kelias savaites), gyvena tragiškomis sąlygomis. JAV valdžia vykdydamą politiką nebuvo pasiruošusi priimti tiek daug imigrantų. Įstaigose trūksta darbuotojų bei kambarių (realiai tai yra narvai, kuriuose vaikai yra laikomi), todėl procesas vyksta labai lėtai.

Nors Trumpo išleistas įsakymas nurodo, kad šeimos jau turėtų būti saugios ir suvienytos. Bet viskas dar tęsiasi.

Psichologinis poveikis

Dėl Trumpo politikos šeimos yra paliktos nežinomybėje. Be jokių abejonių šios šeimos šiuo metu patiria stresą ir nerimą. Kai kurie tėvai nežino kur yra jų vaikai ir kada jie galės sugrįžti į šeimas. Tuo tarpu vaikai nesupranta situacijos ir tiesiog yra palikti nežinioje ir dėl to kenčia. Psichologų teigimu, vaiką žalojantys trauminiai įvykiai paveikia visus kasdienio funkcionavimo aspektus ir trikdo normalią vaiko raidą. Jis pakenkia vaiko fizinei veiklai, emocinei raidai (nerimas, potrauminio nerimo sutrikimai, žema savivertė, depresija), normaliam elgesiui (agresija, savęs žalojimas, impulsų kontrolė savireguliacija ir kt.), tarpasmeniniams santykiams.

Šita dabartinė žalojanti patirtis, šeimas bei jų vaikus palies tolimesnį jų gyvenimą. Vaikai turės nešti neigiamos patirties naštą, kuri darys įtaką jų sprendimams ateityje. Kai kurių žurnalistų spėjimu, dalis šeimų liks atskirtos visam laikui dėl pareigūnų aplaidumo ar dokumentų trūkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *