Kongo Demokratinė Respublika – kas vyksta?

Kongo Demokratinė Respublika – valstybė, kurią nuolat kamuoja vidiniai kariniai konfliktai, o ypač jos rytinę dalį. Šią šalį tarptautinės žmogaus teisių organizacijos neretai įvardina kaip pačią pavojingiausią moterims.

Groteskiškai ši šalis net vadinama „pasaulio prievartavimų sostinė“. Jungtinių Tautų duomenimis vien 1998 – 2016 metais Kongo Demokratinėje Respublikoje buvo išprievartauta 200,000 – 400,000 moterų ir merginų. Tačiau reikia pabrėžti, kad šalyje prievartavimo aukomis tampa ne tik moterys ar merginos, bet ir vyrai ir vaikinai, o taip pat vaikai.

Nors tarptautinė bendruomenė Kongo Demokratinę Respubliką nuolat kritikuoja dėl seksualinės prievartos nusikaltimų, tačiau situacija šalyje vis dar tragiška. Sunku net nustatyti tikslesnį seksualinės prievartos aukų skaičių, kadangi moterys ir merginos nesikreipia pagalbos, nepraneša apie nusikaltimą dėl baimės būti atstumtąja visuomeneje. Kai kuriose šalies vietose laikoma, jog moteris patyrusi seksualinę prievartą neša nelaimę ir negali toliau pasilkti bendruomenėje, nes tai neva užtrauks nesekmę. Seksualinės prievartos aukos taip pat neinformuoja apie seksualinius nusikaltimus, nes yra įbaugintos savo skriaudikų.

Per daugiau nei 20 metų šalies medicinos infrastruktūra buvo sugriauta. Taigi, moterys ir merginos, patyrusios seksualinę prievartą dažnai negauna tinkamos medicininės pagalbos. Dar liūdnesnė situacija, kai kalbama apie psichologinę pagalbą tiek aukoms, tiek ir jų artimiesiems.

Šis straipsnis taip pat buvo išspausdintas žurnale Žmogaus teisių balsas.

Giedrė Šėmytė

Žmogaus teisės ir technologijos, žmogaus teisių komunikacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *