Lenkija ketina trauktis iš Stambulo konvencijos

Lenkijos teisingumo ministras Zbigniew Ziobro paskelbė, kad Lenkija ketina inicijuoti pasitraukimą iš Stambulo konvencijos.

Lenkijos Vyriausybė ketina formaliai pradėti pasitraukimo procesą pirmadienį. Ministro teigimu, Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo yra žalinga Lenkijai, nes įtvirtina pareigą mokyklose dėstyti kas yra socialinė lytis (angl. gender) ir yra pagrįsta ideologinėmis nuostatomis. Lenkija konvenciją ratifikavo dar 2015 m.

Varšuvoje vyko protestai, pasisakantys prieš Lenkijos pasitraukimą iš Stambulo konvencijos. Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Pejčinović Burić taip pat išreikšė gilų susirūpinimą dėl tokių Lenkijos ketinimų.

Lenkijos valdančioji partija Tvarka ir teisingumas (PiS) ir koalicijos partneriai yra glaudžiai susiję su katalikų bažnyčia, Vyriausybė yra ne kartą deklaravusi paramą „tradicinėms šeimos vertybėms“.

Šį mėnesį taip pat buvo perrinktas Lenkijos prezidentas Andrzej Duda, kurio kampanijoje LGBT+ teisės buvo pristatomos kaip kenksminga ideologija.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *