LGBT+ aktyvistai Rusijoje susiduria su grasinimais ir įsilaužimais į namus

Organizacija Human Rights Watch praneša, kad Rusijoje, Sankt Peterburge, buvo įsilaužta į LGBT+ aktyvisto namus, po to kai aktyvistas susilaukė grasinimų.

Aktyvisto tapatybė nebuvo paviešinta, tačiau žinoma, kad gegužės 17 d. į aktyvisto namus įsilaužė 7 asmenys, kurie saves neidentifikavo ir grasino aktyvistą nužudyti. Įsilaužialiai ieškojo David Isteev, organizacijos Russian LGBT Network pagalbos programos koordinatoriaus ir moters, kuri pabėgo iš Čečėnijos, dėl jos preziumuojamos seksualinės orientacijos.

Pranešimas apie įsilaužima nėra pirmasis įvykis, nukreiptas prieš Rusijoje veikiančią organizaciją Russian LGBT Network. Ši organizacija nuo 2017 m. aktyviai dirba siekiant padėti LGBT+ asmenims pabėgti iš Čečėnijos – regiono Rusijoje, kuriame LGBT+ asmenys laikomi visuomenės priešais.

„Russian LGBT Network yra būtinas resursas homoseksualiams vyrams bėgant nuo Čečėnijos valymo“ – teigia Graeme Reid, organizacijos Human Rights Watch LGBT teisių programos direktorius. 

Žmogaus teisių organizacijų duomenimis policija 2017 m. Čečėnijoje sulaikė vyrus, kurie buvo įtariama kad yra homoseksualūs, juos laikė slaptuose vietose kelias dienas ar net savaites, jie buvo kankinami, žeminami, kentėjo badą, taip verčiant juos išduoti kitus vyrus, kurie galėtų būti homoseksualūs. Vėliau vyrai buvo gražinti į šeimas, atskleidžiant jų seksualinę orientaciją ir šeimos buvo skatinamos vykdyti „garbės žudymus“.

Eitvydas Zurba

LGBT+ teisės, feminizmas, lyčių studijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *