Patarimai dėl psichologinės sveikatos epidemijos metu

Tarptautinė sveikatos organizacija paskelbė rekomendacijas, atkreipiančias dėmesį į tai, kad epidemijos metu svarbi ne tik fizinė, bet ir psichologinė asmens sveikata.

Bendrosios rekomendacijos

  • COVID-19 paveiks asmenis iš įvairių valstybių ir su įvairiomis tapatybėmis. Nesiekite šios epidemijos su etnine ar nacionaline asmens tapatybe. Būkite empatiški visiems, kuriuos šis virusas paveiks.
  • Nevartokite tokių terminų kaip „COVID-19 aukos“, „COVID-19 šeimos“. Geriau vartoti terminus kaip „Asmenys, gydomi nuo COVID-19“ ir panašiai. Svarbu nesieti asmens su virusu itin glaudžiai, siekiant išvengti stigmatizavimo.
  • Pasistenkite žiūrėti, skaityti, klausyti mažiau naujienų, kurios gali jums sukelti jaudulį ar stresą. Informaciją gaukite tik iš patikimų šaltinių. Rekomenduotina naujienas tikrinti kartą ar kelis per dieną. Nuolatinis naujienų srautas gali sukelti neigiamus jausmus.
  • Išlaikykite kontaktą su kaimynais, artimais žmonėmis telefonu ar kitomis nuotolinėmis priemonėmis. Tai didina solidarumo jausmą.

Žmonėms, esantiems izoliacijoje

  • Išlikite socialūs ir naudokitės socialiniais tinklais, el. paštu, telefonu. Net esant izoliacijoje laikykitės įprasto dienos rėžimo, formuokite naujus įpročius.
  • Stenkitės išlikti aktyvūs ir užsiimkite sveika veikla, kuri padeda atsipalaiduoti. Reguliariai sportuokite, išlaikykite sveiką miego rutiną, maitinkitės sveikai.

Su visomis rekomendacijomis galite susipažinti šioje nuorodoje. Dokumente taip pat pateikiamos rekomendacijos ir sveikatos apsaugos darbuotojams.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *