Pradedama rinkti parašus dėl siekio apsaugoti migrantus

Europos Komisija praneša, kad Europos piliečių iniciatyva „Nutraukime kankinimą ir nežmonišką elgesį prie Europos sienų” pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatoriai ragina Europos Sąjungą pasinaudoti savo įgaliojimais teisingumo, laisvės ir saugumo srityse ir apsaugoti migrantus bei prieglobsčio prašytojus. Iniciatyva raginama priimti teisės aktus siekiant užtikrinti, kad ES pagrindinių teisių chartijos 4 straipsnis būtų taikomas veiksmingai ir kad smurto, kankinimo ir nežmoniško bei žeminančio elgesio naudojimas būtų uždraustas prie ES sienų ir ES nepriklausančiose šalyse, su kuriomis Europos institucijos arba viena ar daugiau valstybių narių yra sudariusios susitarimus, pagal kuriuos ribojamas migrantų ar prieglobsčio prašytojų atvykimas į Europą, taip pat pačiose valstybėse narėse valdant priėmimą, skiriant sankcijas už nustatytų pareigų nevykdymą.

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradėjo rinkti 2023 m. liepos 10 d.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvą galima paskaityti Europos Komisijos interneto svetainėje.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *