Šiaurės Airijoje įteisinti abortai ir tos pačios lyties porų santuokos

Šiaurės Airijoje aktyvistai švenčia pergalę nustojus galioti įstatymui, kuris ribojo teisę į abortus ir teisę sudaryti santuokas tos pačios lyties poroms. Šis įstatymas Šiaurės Airijoje galiojo net 158 metus.

Naujieji pakeitimai įsigalios ne iškart. Jungtinės Karalystės Vyriausybė pranešė, kad teisėtų abortų paslaugos bus prieinamos nuo 2020 metų kovo mėnesio. Tuo tarpu tos pačios lyties santuokos galės būtų sudaromos nuo 2020 metų sausio.

Amnesty international kampanijų vadovas Šiaurės Airijoje Grainne Teggart teigė, kad „Tai yra naujos eros pradžia Šiaurės Airijai- eros, kurioje įstatymai neberibos mūsų kūnų ir sveikatos apsaugos.“

Prieš šiuos pakeitimus Šiaurės Airijoje teisėti abortai buvo prienami tik tais atvejais, kai nėštumas kėlė ilgalaikę ir rimtą riziką asmens psichinei ar fizinei sveikatai. Dėl tokių apribojimų asmenys neretai pasirinkdavo keliauti į užsienio valstybes tam, kad atliktų abortus arba imdavosi kitų priemonių, pvz., užsisakydavo nėštumo nutraukimo medikamentų internetu.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *