Taivanas įteisino tos pačios lyties santuokas

Taivanas penktadienį tapo pirmąja Azijos valstybe, kuri įteisino tos pačios lyties santuoką. Valstybės parlamentas tokį sprendimą priėmė per tarptautinę dieną prieš homofobiją.

2017 m. Taivano Konstitucinis Teismas nusprendė, kad tos pačios lyties poros turi teisę į santuoką ir savo sprendime nurodė šalies Parlamentui įteisinti tos pačios lyties porų santykių reglamentavimą ir apsaugą per du metus. Šio įpareigojimo galutinis terminas buvo 2019 m. gegužės 24 d.

Tūkstančiai LGBT+ teisių rėmėjų susirinko prie Parlamento palaikyti ir laukti parlamento sprendimo. Parlamentas svarstė tris skirtingus projektus, tačiau buvo priimtas pats liberaliausias, pasiūlytas Taivano Vyriausybės. Kaip ir įprasta, įstatymas įsigalios, kai jį pasirašys valstybės Prezidentas.

Taivanas yra progresyviausia valstybė Azijoje LGBT+ klausimais. Kai kuriose valstybėse šiame regione vien priklausymas LGBT+ bendruomenei gali užtraukti įkalinimo bausmę, didžioji dalis valstybių nėra įtvirtinusios diskriminacijos draudimo.

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *