TOP3 savaitės įrašai „Twitter“ | 04 22 – 04 29

„Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą per tweetus kartu.

Balandžio 21 dieną Pietų Korėjos Aukščiausiasis teismas išteisino du vyrus, kurie anksčiau buvo nuteisti pagal 92-6 Karo baudžiamosios teisės įstatymą. Šis įstatymas draudžia tos pačios lyties santykius tarp dviejų karininkų. Tokie santykiai gali būti nubausti iki dvejų metų kalėjimo bausme. 

2017 metais Pietų Korėjos  karininkai ėmėsi represinių priemonių prieš LGBTQ+ kareivius. Ši byla yra iš daugelio pradėtų būtent susidorojimo metu. Aukšto rango karininkai apkaltino kareivius laisvu nuo tarnybos metu užsiimant abipusiu susitarimu grindžiamais lytiniais santykiais.

Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad institucijos, norėdamos nubausti abipusiu susitarimu grindžiamus lytinius santykius už karinių bazių ribų, pasinaudodamos 92-6 Karo baudžiamosios teisės įstatymą, stato į pavojų karių autonomiją, lygybę ir orumą. 

Šis teismo sprendimas yra Pietų Korėjos LGBTQ+ bendruomenės ir jų gynėjų, kurie pristatė ne vieną tokią bylą, teigdami, kad tai pažeidžia konstituciją, triumfas. Nors teismas nepaskelbė pastarojo įstatymo nekonstituciniu, jų sprendimu, įstatymo naudojimas turėtų būti ribojimas ir kareiviai, turintys tos pačios lyties santykius, turėtų būti apsaugoti. 

Šis teismo sprendimas dar yra svarbus LGBTQ+ bendruomenei dėl to, kad įstatymų leidėjai Pietų Korėjoje delsia pripažinti diskriminaciją ir atskirtį nukreiptą prieš LGBTQ+ šalyje. Nors yra įrodymų, kad LGBTQ+ bendruomene patiria diskriminaciją įdarbinimo metu, švietime ir sveikatos apsaugoje, įstatymų leidėjams nepavyko išleisti jokių antidiskriminacinių įstatymų. 

Turkijos teismas iki gyvos galvos nuteisė aktyvistą ir filantropą Osman Kavala. Jis buvo pripažintas kaltu prisidėjus prie 2013 metais visoje šalyje vykusių protestų ir nepavykusio perversmo 2016 metais. 

Kavala neigė kaltinimus ir apkaltino šalies vyriausybę teisminiu susidorojimu. Jungtinės Amerikos Valstijų pareigūnai yra taip pat sukrėsti šiuo teismo sprendimu.

Osman Kavala buvo pirmiausia apkaltintas 2013 metais organizuojant ir finansuojant visos šalies mastu vykstančius, prieš tuometinę valdžią nukreiptus, protestus. Kavala buvo išteisintas, bet iškart po to buvo apkaltintas dalyvaujant 2016 metų nepavykusiame valdžios perversme. Po šio perversmo bandymo tūkstančiai žmonių prarado darbus arba buvo įkalinti. Teismo sesijos metu, Kavla buvo apkaltintas abejais nusikaltimais. 

Europos Žmogaus Teisių teismo nuomone, nėra pakankamai įkalčių, kad Osman Kavala įvykdė bent vieną iš nusikaltimų. Šis suėmimas yra bandymas užtildyti ir atbaidyti kitus žmogaus teisių gynėjus Turkijoje. 

2018 metų kovo 9 dieną 22 metų MacDonald Masambuka paliko savo namus Nakawa kaime, Malavio Respublikoje, norėdamas nusipirkti kilimą. Kompaniją jam palaikė vienas iš draugų. Tą pačią dieną Masambuka dingo. Jo kūnas buvo rastas užkastas negiliame griovyje, balandžio 1 dieną. 

Iš viso buvo sulaikyta 12 asmenų, įtariamų įvykdžius šį nusikaltimą. Iš jų, 5 buvo nuteisti už nužudymą, tuo tarpu likę 7 buvo nuteisti prisidėjus prie nusikaltimo (išviliodami Masambuka, perkeliant jo kūną ir t.t.). Nusikaltimo priežastis – albinizmas. 

Amnesty International Rytų ir Pietryčių Afrikos direktorius Deprose Muchena teigia, kad šis nuosprendis yra teisingumo, žmogaus teisių ir teisinės valstybės pergalė. Faktas, kad šiame pasibaisėtiname nusikaltime dalyvavo net 12 asmenų, parodo kaip giliai Malavio visuomenėje yra įsišaknijusi diskriminacija, nukreipta prieš albinizmą. 

„Per daug nekaltų žmonių, turinčių albinizmą, prarado savo gyvybes žiauriomis sąlygomis. Daugelis šių nusikaltimų įtariamųjų taip pat dar vis vaikšto laisvėje. Todėl baudžiamojo teisingumo sistema turi būti stiprinama, kad bylos, susijusios su albinizmo diskriminacija, būtų ištirtos nuodugniai, kruopščiai, nepriklausomai ir efektyviai, o nusikaltėliai sugauti ir nuteisti,“ teigia Deprose Muchena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *