TOP5 savaitės įrašai „Twitter“ | 10 15 – 10 22

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą per tweetus kartu!

Popiežius Pranciškus išreiškė savo palaikymą tos pačios lyties asmenų partnerystei. Vakar, spalio 21 d. Romos kino festivalyje pristatytame dokumentiniame filme „Francesco“, popiežius teigė: „Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Šie žmonės yra Dievo vaikai ir jie turi teisę į šeimą. Niekas negali būti atskirtas nuo šeimos“. Popiežius Pranciškus yra pirmasis popiežius, kuris pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei. 

Judėjimas #EndSARS sulaukia vis didesnio įžymių žmonių palaikymo ir sparčiai plinta visame pasaulyje. Judėjimas prasidėjo prieš kelias savaites, kuomet vienas Twitter vartotojas pasidalino įrašu skelbiančiu jog specialusis būris (SARS – Special Anti-Robbery Squad)  nušovė jauną vaikiną ir paliko jį gulėti gatvėje. Šis vartotojas savo įraše panaudojo grotažymę #EndSARS. 1990 metais esant labai dideliam nusikalstamumo lygiui, Nigerijos policija nusprendė įkurti specialiuosius būrius, kurie daugiausiai padėtų spręsti vagiliavimo problemas. Tačiau šie būriai, paprastai tariant, sau leido viską – smurtauti prieš eilinius piliečius, vogti iš jų ar net juos žudyti. Todėl #EndSARS netruko išplisti ne tik Twitter bet ir persikėlė į realų pasaulį – žmonės surengė taikius protestus Nigerijos gatvėse. Šiuos žmones palaikė ir savo solidarumą reiškia žymūs žmonės tiek Nigerijoje, tiek kitos Afrikos šalyse. Žymus Pietų Afrikos repo atlikėjas R.M. Phoolo pasidalino įrašu: „Ką daro Nigerijos žmonės įkvepia. Kovoti už savo žmogaus teises ir nepasiduot iki tol, kol jie bus išgirsti“. Grotažymė #EndSARS jau buvo panaudota 28 milijonus kartų.

Nevyriausybinė organizacija „UN Watch“ paskelbė, kad Shaparak Shajarizadeh bus apdovanota aukščiausiu šios organizacijos žmogaus teisių apdovanojimu šį lapkritį vykstančiuose apdovanojimuose „UN Watch Online Gala“. Ši mergina buvo įkalinta ir mušama Irane už tai, kad nusiėmė savo baltą galvos apdangalą, jį iškelė aukštyn ir mojavo juo protesto metu.

„UN Watch“ yra Ženevoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija, kurios paskelbta misija yra „stebėti Jungtinių Tautų veiklą vadovaujantis savo pačios chartija“.

Žmogaus teisių gynėjai pripažino, kad su Filipinų aktyviste Reina Mae Nasino buvo elgiamasi žiauriai. R.M. Nasino, kuri priklauso aktyvistų grupei „Kadamay“, buvo suimta 2019 metų lapkričio mėnesį, kuomet jai buvo paskelbti neteisingi kaltinimai dėl ginklų laikymo. Tai buvo tik būdas susidoroti su tokiomis kairiųjų pažiūrų aktyvistėmis kaip ji. Balandžio mėnesį Nasino gimė dukra River, gimdymas vyko kalėjime. River buvo atimta vos praėjus mėnesiui ir netrukus susirgo bei buvo paguldyta į ligoninę. River neišgyveno. Praeitą savaitę buvo surengtos laidotuvės, kuriose Nasino buvo leidžiama dalyvauti laikant jos rankas surakintas antrankiais ir apsuptą policininkų. 

Kinija gavo labai ironišką sveikinimą tapus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos nare. Vykdomasis nevyriuasybinės organizacijos „UN Watch“ direktorius, žmogaus teisių aktyvistas Hillel Neuer pasidalino įrašu, kuriame sveikina Kinijos prezidentą Xi Jinpingą  pabrėždamas Kinijos “pasiekimus“ žmogaus teisių srityje: „Pasiekimai: 1 milijonas uigūrų uždaryti stovyklose; įkalinti žmogaus teisių aktyvistai; sunaikintas Tibetas; nutildyti žmonės, kurie signalizavo dėl COVID pavojaus; sugniuždyta laisvė Honkonge“. 

Rūta Latvėnaitė

Moterų ir vaiko teisės, tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *