TOP5 savaitės įrašai „Twitter“ | 09 24 – 10 01

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Europos Žmogaus Teisių Teismas pareiškė, kad konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžiano ginčytame Kalnų Karabacho regione galimai pažeidžia Europos Tarybos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, kurią yra pasirašusios abi šalys. Teismas nusprendė imtis laikinų apsaugos priemonių pagal 39 taisyklę, kol byla tarp Armėnijos ir Azerbaidžiano yra sprendžiama, ir įsakė abiems šalims nutraukti karinius veiksmus, nes tai kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, kas pažeidžia Konvencijos principus (2 straipsnis: teisė į gyvybę ir 3 straipsnis: kankinimo uždraudimas).
Kalnų Karabacho Respublikos (nepripažinta valstybė, kuri yra formali Azerbaidžianio dalis, bet kur Armmėnai sudaro gyventojų daugumą) žmogaus teisių kontrolierius Artak Beglaryan pasidalino video įrašu, kuriame matoma kaip yra bauginami žurnalistai, siekiant stabdyti jų veiklą regione. Beglaryan pabrėžia, kad tai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę ir ragina tarptautinę visuomenę pasmerkti tokius veiksmus, kurie atakuoja žiniasklaidą bei laisvą ir prieinamą informaciją visuomenei apie vykstantį konfliktą.
Amerikos Armėnų nacionalinis komitetas skelbia, kad Turkija, teikdama karinę pagalbą Azerbaidžianui konflikto zonoje, tęsia genocidą prieš Armėnijos populiaciją. Jungtinių Valstijų Kongresas prieš metus oficialioje rezoliucijoje pripažino, kad Turkijos veiksmai prieš Armėnus Kalnų Karabacho regione kainavo 1.5 mln. Armėnų gyvybių. 
Indijoje musulmonų padėtis žekliai suprastėjo dėl vyriausybės sprendimo stabdyti nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos Amnesty International veiklą Indijoje dėl organizacijos ilgai reikštos kritikos Indijos vyriausybės neveiksnumui žmogaus teisių srityje, ypač vykdant smurtą prieš musulmonų bendruomenes. 200 mln. musulmonų vis labiau gresia žmogaus teisių pažeidimai, net pavojus jų gyvybėms, kuris gali privesti prie šios religinės mažumos genocido.
Jungtinių Valstijų senatorius Ben Cardin nepalaiko Indijos vyriausybės veiksmų ir mano, kad Indija turi leisti Amnesty International ir toliau vykdyti savo veiklą ir kovoti už žmogaus teisių gynimą ir užtikrintumą. Jis pabrėžia organizacijos svarbą stiprinant žmogaus teisių ir demokratijos užtikrintumą visame pasaulyje. 
Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Goda Savickaitė

Humanitarinis bendradarbiavimas, lyčių lygybė, diskriminacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *