Užsienio naujienų apžvalga | Birželis | 06 18 – 06 24

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Panamoje dėl Covid-19 politikos padidėjo diskriminacija LGBT+ bendruomenės nariams. Šalyje nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d. buvo įsigaliojęs karantino tvarkaraštis, kuris žymėjo dienas kada iš namų gali išeiti moterys, o kada vyrai. Toks lyties pagrindu sudarytas tvarkaraštis sukėlė keblią situaciją translyčiams piliečiams, kurių lyties tapatybė nesutampa su asmens dokumentuose nurodyta lytimi. Dėl šios priežasties, Panamos Viešojo saugumo ministerija paskelbė, jog saugumo pajėgos buvo įspėtos nediskriminuoti minėtos bendruomenės narių dėl tokios COVID-19 politikos. Šiuo metu, nuo birželio 1 d. daugelyje Panamos vietovių įsigaliojo naujos taisyklės, skelbiančios komendanto valandą. Tai reiškia, jog kiekvienas pilietis nepaisant jo lyties, gali išeiti iš namų leistinu laiku. Tačiau, kai kuriose provincijose ir miestuose lyties pagrindu sudarytas tvarkaraštis dar yra išlikęs dėl didėjančio susirgimų atvejų skaičiaus.

Vietname padaugėjo susidorojimo atvejų su žmogaus teisių aktyvistais. Artėjant šalies komunistų partijos suvažiavimui pastebima, jog bandoma sulaikyti vis daugiau nepriklausomų žurnalistų, rašytojų bei aktyvistų. Anot Human Rights Watch, žinoma mažiausiai 150 žmonių, kurie sulaikyti ir šiuo metu yra kalėjime dėl bandymo naudotis saviraiškos laisve. Tuo tarpu komunistų partijos suvažiavimas šalyje laikomas vienas svarbiausių politinių įvykių. Dėl šios priežasties Vietnamo valdžia, norėdama, jog toks susirinkimas praeitų sklandžiai, turi užtikrinti opozicijos bei disidentų nedalyvavimą.

Libane prie Beiruto ambasados prieglobsčio prašė virš 100 imigrančių iš Etiopijos. Kaip teigia BBC, moterys buvo atvežtos ir paliktos prie ambasados savo darbdavių dėl didėjančios krizės. Dauguma jų dirbo tarnaitėmis. Šiuo metu nei vienas darbdavys nėra patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Anot Farah Salka, anti-rasistinio judėjimo direktorės, tai išryškina bėdas teisinėje sistemoje, kurioje nėra apginti visi darbuotojai. Kaip teigia aktyvistė, tokią situaciją galima pavadinti „šių laikų vergyste”.

Prancūzijoje Konstitucinis Teismas nusprendė pakeisti gegužės 13 d. priimtą įstatymą dėl neapykantos kalbos internete. Įstatymas buvo priimtas siekiant stebėti bei leisti bausti socialines platformas, kuriose cirkuliuoja turinys susijęs su vaikų pornografija, terorizmu bei genocido neigimu. Tačiau anot Konstitucinio Teismo nuosprendžio, tokie veiksmai pažeidžia Prancūzijos vertybes ir Konstituciją. Teigiama, jog įstatymas limituoja išraiškos laisvę internete, kas yra itin svarbu demokratijoje. Nepaisant to, panaikinti viso įstatymo neskubama dėl jame esančių reikalingų straipsnių.

Gruzijoje ruošiamasi keisti darbo įstatymus. Pakeitimai esamai tvarkai pagerintų darbuotojų apsaugą ir priartintų Gruzijos darbo teisę prie tarptautinių standartų. Ruošiamasi reguliuoti darbo valandas, viršvalandžių skaičių, darbą naktimis, privalomą poilsį. Numatyta, jog šalies parlamento žmogaus teisių bei pilietinės integracijos komitetas peržiūrės pataisas birželio 18 d. Blogas darbo sąlygas Gruzijoje išryškina ir Human Rights Watch. Anot jų, mirtys dėl darbo išaugo 74% nuo 2006 m., daugiausia kasybos bei statybų industrijose.

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *