Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!
Turkijos vyriausybė priėmė įstatymą, sustiprinantį fondų bei asociacijų stebėseną. Kaip teigia Amnesty International, toks veiksmas apriboja pilietinės visuomenės teises ir laisves. Nutarimas leidžia šalies vidaus reikalų ministrui pakeisti organizacijos narius, kurie yra įtariami terorizmu. Taip pat suteikia galią nutraukti grupių veiklą. Tačiau žmogaus teisių organizacijos tvirtina, jog Turkijoje dažnai terorizmu yra kaltinama be teisinio pagrindo. Tai reiškia, jog naujuoju įstatymu būtų pažeidžiama nekaltumo prezumpcija ir baudžiami asmenys, kurių bylos nėra užbaigtos.
Bangladeše rohinjų pabėgėliai perkeliami iš perkrautų stovyklų į nuošalią Bengalijos įlankos salą. Žmogaus teisių aktyvistai teigia, jog sala nėra saugi. Taip pat pabėgeliai ten perkeliami prieš savo valią. Organizacijos tokios kaip Amnesty International ir Human Rights Watch skatina Bangladešą nutraukti šiuos veiksmus. Nepaisant to, šalies nuolatinis atstovas Jungtinėms Tautoms teigia, jog rohinjai į salą perkeliami savanoriškai, jiems užtikrinamos geresnės gyvenimo sąlygos ir saugumas.
Argentina tapo pirmąja didžiąja Lotynų Amerikos valstybe, kuri legalizavo nėštumo nutraukimą. Naujasis įstatymas leidžia nutraukti nėštumą visais atvejais iki 14 savaičių nėštumo laikotarpio. Iki šiol abortas buvo leidžiamas tik tais atvejais, jei motinai grėsė pavojus sveikatai arba buvo patirta seksualinė prievarta. Human Rights Watch tyrime apie pabrėžiama, jog tūkstančiai merginų ir moterų buvo priverstos ieškoti nelegalių būdų nutraukti nėštumui.
Jungtinių tautų Žmogaus teisių agentūra pradėjo tyrimus dėl žmogaus teisių pažeidimų, susijusių su pasauline laivybos pramone. Anot Forbes, laivų kurui yra naudojamos neapibrėžtos toksiškos cheminės medžiagos. Šis kuras ne tik teršia aplinką, bet ir yra įtariamas kaip viena iš laivų katastrofų priežasčių. Tai kelia pavojų jūrininkų, pakrančių bendruomenių gyvybėms. Todėl bus tiriami laivai, kurie yra patyrę šių medžiagų poveikį. Taip pat gilinamasi į pažeistas žmogaus teises jūrininkams bei naftos išsiliejimus (kaip pavyzdžiui Mauricijuje ir Saliamono salose).
Kinijos represiniai veiksmai gali kelti grėsmę 2022 metų Žiemos olimpinėms žaidynių organizavimui. Human Rights Watch kreipėsi į Tarptautinio Olimpinio komiteto prezidentą dėl žmogaus teisių pažeidimų. Komitetas turėtų nedelsiant imtis patikrinimų bei išdėstyti pastangas siekiant suvaldyti betkokią su Pekino Žiemos olimpinėmis žaidynėmis susijusią žmogaus teisių pažeidimų riziką.

Dominyka Ginelevičiūtė
Tarptautinė politika