Užsienio naujienų apžvalga | Lapkritis | 11 11 – 11 18

Belgijos socialinės globos namų politika pažeidė žmogaus teises. Amnesty International teigia, jog šalies valdžiai apleidus šiose įstaigose gyvenančius asmenis, mirė tūkstančiai senyvo amžiaus žmonių. Anot žmogaus teisių organizacijos, tokių atvejų skaičius siekia 61% visų valstybėje registruotų mirčių dėl koronaviruso. Manoma, jog valstybė nepakankamai greitai reagavo ir įgyvendino priemones, skirtas apsaugoti socialinės globos namų gyventojus ir darbuotojus. Todėl, susidariusi situacija prilyginama nesugebėjui apginti žmogaus teisių. 

Peru užgniaužiami protestai dėl šalies prezidento Martin Vizcarra nušalinimo. Sostinėje Limoje bei kituose miestuose vykusios demonstracijos kėlė spaudimą susiskaldžiusiam Kongresui ir naujai išrinktai prezidento Manuel Merino vyriausybei. Protestų metu mažiausiai 30 asmenų buvo sulaikyti, daugiau nei 30 gydoma ligoninėse bei du asmenys buvo nužudyti. Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos kėlė susirūpinimą dėl tokios policijos jėgos panaudojimo protestų metu bei uždavė klausimą dėl teisės viršenybės principų šalyje. Negana to, Amerikos valstijų organizacija paragino Peru Konstitucinį teismą paaiškinti apkaltos proceso konstitucingumą. Po šių įvykių bei Manuel Merino atsistatydinimo, šiuo metu šalyje išrinktas naujas prezidentas Francisco Sagasti.

Jungtinėse Amerikos Valstijose neapykantos nusikaltimų skaičius 2019 metais yra didžiausias per dešimtmetį. Negana to, šalies Federalinis tyrimų biuras (FTB) teigia, jog užfiksuotas didžiausias skaičius nužudymų, motyvuotų neapykanta, nuo 1990-ųjų, kuomet buvo pradėti rinkti duomenys. 2019 metais užfiksuota 7314 tokio tipo nužudymų. Neapykantos nusikaltimai, tai tokios nusikalstamos veikos, kurių yra motyvuotos šališkumu apie žmogaus tapatybę, kaip pavyzdžiui: rasę, religiją ar seksualinę orientaciją. Šalyje padidėjęs šių nusikaltimų skaičius gali būti ne tik dėl visuomenėje egzistuojančios diskriminacijos ar vyraujančių nepagrįstų baimių, bet ir dėl pagerėjusio šių nusikalstumų veikų registravimo. 

Estijoje vyriausybė paskelbė, jog ateinantį pavasarį organizuos referendumą dėl santuokos apibrėžimo konstitucijoje. Euronews teigia, jog norima įteisinti santuoką kaip sąjungą tarp vyro ir moters. Anot Tartu universiteto lyginamosios politikos profesoriaus Tonio Saarts, kraštutinės dešinės politinės jėgos bijo, jog įstatymas leidžiantis įregistruoti pačios lyties asmenų partnerystę galiausiai virs į leidimą tuoktis. Tad, tokiu būdu nusprendė panaikinti egzistuojančią galimybę. Šiuo metu šalies vyriausybę sudaro trys partijos: Centro partija, konservatoriškų pažiūrų partija “Tėvynė” bei Estijos konservatyvioji liaudies partija, kuri daugelio politologų laikoma kaip kraštutinės dešinės politinė jėga. 

Europos Sąjungos ombudsmeno biuras pradėjo tyrimą dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros “Frontex” veiklų. “Frontex” yra kaltinama dėl žmogaus teisių pažeidimų, atliktų Turkijos ir Graikijos pasienyje. Tikimasi, jog tyrimo metu bus įvertinta ar agentūra veikia skaidriai ir veiksmingai, kuomet pati nagrinėja skundus dėl teisių pažeidimo. Taip pat bus nagrinėjamas ir “Frontex” nepriklausomumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *