Užsienio naujienų apžvalga | Liepa – Rugpjūtis | 07 30 – 08 05

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Egipto karinės pajėgos kaltinamos rimtais ir žiauriais nusikaltimais, vykdomais prisidengiant „kovos su terorizmu“ pretekstu. Organizacija „Amnesty International“ griežtai pasmerkė tai, kad tęsiant karinę operaciją Šiaurės Sinajuje Egipto ginkluotųjų pajėgų kariškiai įvykdė daugybę neteisminių egzekucijų. Minėta organizacija išreiškė didelį susirūpinimą dėl ginkluotų pajėgų paskelbto vaizdo įrašo apie jų vykdomas vietos kovotojų žudynes, taip pat dėl to, kad aukomis dažnai tampa beginkliai civiliai. „Amnesty International“ paragino Egipto prokuratūrą nedelsiant imtis nešališkų šių neteisminių egzekucijų tyrimų, siekiant nubausti šiaurinėje Sinajaus pusiasalio dalyje įvykdytų nusikaltimų kaltininkus.

Indijos sostinės gyventojai išreiškė savo protestą ir pasipiktinimą dėl kraupaus išpuolio prieš vienai iš labiausiai engiamų Indijos kastų priklaususią devynerių metų mergaitę. Pykčio protrūkiai po mergaitės išprievartavimo ir nužudymo sukėlė pilietinius neramumus ir protestus prieš nuolatinius žiaurumo aktus, vykdomus žemesniųjų kastų narių atžvilgiu. Protestuotojai reikalavo, kad šio nusikaltimo kaltininkai būtų nubausti ir kad būtų atkurtas teisingumas. Remiantis Nacionalinio nusikaltimų registrų biuro duomenimis, vien 2019 m. buvo užfiksuota beveik 46 000 nusikaltimų prieš engiamas kastas, iš kurių 3 486 atvejai buvo užregistruoti kaip išžaginimai. 

Nigerijoje veikiančios „Eastern Security Network“ (ESN), neteisėtos už Biafrą pasisakančios grupuotės IPOB kovotojų padalinio, išpuoliai prieš Nigerijos policiją ir saugumo tarnybas, viešas institucijas ir civilius darosi vis sistemingesni. Vien 2021 m. kovo-birželio mėnesiais ši sukarinta organizacija buvo nužudžiusi mažiausiai 115 žmonių. Deja, kai kurie šalies saugumo pajėgų veiksmai prieš ESN ir perteklinis jėgos naudojimas kursto tolesnį smurtą. Remiantis organizacijos „Amnesty International“ pranešimais, Nigerijos policija, neretai remdamasi menkais įrodymais arba jų apskritai neturėdama, yra sulaikiusi daugiau nei 500 asmenų, įtariamų dalyvavimu ESN veikloje.

Meksikos prezidentas Andres Manuel Lopez Obrador pareiškė, kad šiuo metu deda pastangas, jog kankinimus kalėjimuose patyrę kaliniai iki 2021 m. rugsėjo vidurio būtų paleisti į laisvę. Pasirašydamas dekretą prezidentas taip pat išlaisvins asmenis, kurie ilgus metus kalinami nepareiškus kaltinimų. Taipogi žadama paleisti 75 m. amžiaus sulaukusius ir vyresnius bei sergančius lėtinėmis ligomis vyresnius nei 65 m. amžiaus kalinius su sąlyga, kad jie nepadarė jokių sunkių baudžiamųjų nusikaltimų. Vidaus reikalų ministrė Olga Sanchez Cordero nurodė, kad šiuo metu federaliniuose kalėjimuose yra mažiausiai 12 358 kalinių, kuriems vis dar nebuvo paskelbti apkaltinamieji nuosprendžiai.

Afganistano gyventojų saugumas dėl Talibano vykdomos teroristinės veiklos toliau kelia didelį susirūpinimą. Vidaus reikalų ministerija padarė pareiškimą, kuriame pasmerkė antradienį, 2021-08-03 d., Talibano įvykdytą išpuolį, kurio metu, sprogus bombai automobilyje, mažiausiai 8 žmonės žuvo, o sužalota per 20. Talibai taikėsi į gynybos ministro pareigas einantį Bismillah Mohammadi, kuris, laimei, nenukentėjo. Afganistano užsienio reikalų ministras Mohammad Haneef Atmar nurodė, kad per pastaruosius kelis mėnesius dėl talibų vykdomo smurto žuvo daugiau kaip 3 000 žmonių, o per 300 000 gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Agata Palinska

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *