Užsienio naujienų apžvalga | Rugpjūtis | 07 31 – 08 05

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Zimbabvėje bandoma susidoroti su kitokių nei valdžios pažiūrų piliečiais. Neseniai buvo sulaikytas Methembe Msipha už viešai neštą šalies vėliavą. Tokie sulaikymai bei pagrobimai nėra naujiena šalyje esančiai opozicijai. Negana to, Zimbabvės vėliava yra tapusi protesto simboliu po #Thisflag judėjimo. Šiuo metu vyriausybė yra numačiusi, jog nieks negali naudoti vėliavos be leidimo. 

Bangladeše matoma klimato kaita išryškina pasaulyje vyraujančią nelygybę. Gausios liūtys užtvindžiusios šalį ne tik sunaikino derlių, bet kartu nusinešė galvijus, suniokojo namus bei gyventojų maisto atsargas. Labiausiai paveikti šios gamtinės nelaimės buvo skurdžiausi šalies gyventojai. Kaip teigia New York Times, klimato kaita Bangladeše atskleidžia paradoksą – labiausiai nukenčia tie, kurie prie šios problemos prisideda mažiausiai. Anot dienraščio, 10% pasaulio turtingiausių žmonių yra atsakingi už maždaug 40% visuotinės žalos aplinkai, kai tuo pat metu apie 10% pasaulio skurdžiausiai gyvenančių atsakingi už vos 5%. [Plačiau apie šį reiškinį]

Indijoje toliau diskriminuojami musulmoniški Džamu ir Kašmyro regionai. Human Rights Watch teigia, jog šiose vietovėse yra didesni apribojimai saviraiškai, prieigai prie informacijos, sveikatos apsaugos bei išsilavinimo. Taip pat pandemija tik pablogino esamą situaciją. Rugpjūčio 3-ią dieną vyriausybė paskelbė, jog dviems dienoms yra ribojimas žmonių judėjimas dėl noro užkirsti kelią aršiems protestams. Anot Human Rights Watch, neramumai galėtų kilti dėl Džamu ir Kašmyro konstitucinės autonomijos statuso panaikinimo.

Šiaurės Makedonijoje didėja neapykantos kalbos, netikrų naujienų bei islamophobijos atvejų. Anot BalkanInsight, tokia tendencija yra glaudžiai susijusi su COVID-19. Kaip teigia dienraštis, netiksli informacija Šiaurės Makedonijoje tapo viena iš svarbiausių problemų. Socialinėse medijose sklinda konspiracinės teorijos, viruso kvestionavimas bei neapykanta. Labiausiai matoma neapykanta yra susijusi su religija bei tautinėmis mažumomis, dažniausiai nukreipta prieš šalyje gyvenančius musulmonus.

Saudo Arabijoje nuteistas tinklaraštininkas iš Jemeno dėl socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo, kuriame buvo ginamos gėjų teisės. Nuteistasis Mohaman al-Bokari buvo sulaikytas dėl vaizdo įrašo, kuriame kalbėjo apie tos pačios lyties santykius. Jame Bokari teigė, jog kiekvienas privalo turėti teises bei galėti jas panaudoti, tuo pačiu ir homoseksualūs asmenys. Tinklaraštininkas nuteistas dėl „visuomenės moralės pažeidimo” ir „moters imitavimo”. Jam buvo skirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, 2700 dolerių bauda bei deportaciją į Jemeną. Mohaman pabėgo į Saudo Arabiją iš Jemeno dėl gautų grasinimų mirtimi, todėl, kaip teigia Human Rights Watch, tokia bausmė keltų pavojų tinklaraštininko gyvybei.

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *