Užsienio naujienų apžvalga | Rugpjūtis | 08 12 – 08 19

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Kambodžoje vykstantys žmogaus teisių pažeidimai privertė ES sustabdyti buvusius prekybinius susitarimus. ES nutarė, jog prekėms, atkeliaujančioms iš Kambodžos, bus taikomi ES muitai. Toks nutarimas galioja apie 20% eksportuojamų prekių (t.y. drabužiams, avalynei bei kelioninėms prekėms). Susitarimas, kurio pagrindu prekės buvo neapmokestinamos bei įvežamos be kvotų, yra laikinai sustabdytas dėl rimtų šalyje vykdomų žmogaus bei darbo teisės pažeidimų, tokių kaip: susidorojimo su opozicija, suklastotų 2018 metų parlamento rinkimų, spaudos bei susirinkimo laisvės apribojimų. Europos Komisija bei Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) išdėstė būtinus veiksmus Kambodžos vyriausybei, jog nutarimas būtų persvarstytas. 

Indijos valdančiosios partijos narys T. Raja Singh savo „Facebook” paskyroje vartojo neapykantos kalbą, nukreiptą prieš musulmonus bei imigrantus. Anot Wall Street Journal, politikas teigė, jog Rohinjai musulmonai imigrantai turėtų būti sušaudyti. Ne gana to, juos vadino išdavikais bei grasino nugriauti mečetes. Kaip teigia Gzero Media, „Facebook” darbuotojai Indijoje yra pažymėję T.Raja Singh paskyrą, tačiau jos ištrinti negali, nes toks veiksmas galimai pakenktų kompanijai vienoje didžiausių rinkų. 

Filipinuose nužudyta žmogaus teisių lyderė Zara Alvarez. Ji yra trylikta žmogaus teisių susivienijimo Karapatan narė, kuri buvo nužudyta nuo Rodrigo Duterte atėjimo į valdžią 2016 metais. Kaip teigia Al Jazeera, stebėtojai bei teisių gynėjai teigia, jog tai galima pavadinti susidorojimu su valdžiai nepritariančiais asmenimis. Alvarez mirtis siejama su prezidento išleistu kontraversišku antiteroristiniu įstatymu, kuriuo leidžiama sulaikyti be leidimo bei ilgesniam laikui. 

Graikijos vyriausybė slaptai atsikratė daugiau nei 1000 pabėgėlių. Anot New York Times, pabėgėliai buvo nuplukdyti prie Graikijai priklausančių vandenų krašto ir palikti pripučiamose valtyse. Kaip teigia naujienų portalas, nuo kovo mėnesio apie 1072 pabėgėliai ir migrantai buvo palikti neviltyje tokiu pat būdu. Anot Middle East Monitor, tarp šių žmonių yra ne vien tie, kurie paliko šalį ir tikėjosi sulaukti prieglobsčio Graikijoje, bet ir tie, kurie jau legaliai rezidavo bei dirbo šalyje. Tokie veiksmai pagal tarptautinę teisę yra neteisėti. 

Egipte sulaikyti socialinių medijų nuomonės formuotojai dėl viešųjų bei šeimos vertybių sumenkinimo. Tarp 15-likos sulaikytųjų buvo 17 metų mergina, įkėlusi vaizdo įrašą, kuriame pasakojo kaip buvo mušama bei išprievartauta. Ne gana to, dauguma sulaikytų moterų buvo areštuotos dėl „nepadorių” vaizdo įrašų ypač tinkle „TikTok”. Anot Human Rights Watch, vaizdo įrašuose bei nuotraukose sulaikytosios moterys buvo pilnai apsirengusios, nusifilmavusios šokančios ar dainuojančios. Kaip teigia tarptautinė nevyriausybinė organizacija, ši kampanija, kuri buvo nutaikyta prieš socialinėse medijose esančias žymias moteris, pažeidžia jų privatumą ir saviraiškos laisvę. 

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *