Užsienio naujienų apžvalga | Rugpjūtis | 08 19 – 08 26

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

JAV, Viskonsino valstijoje, Kenošos mieste nerimsta protestai po policininko įvykdyto juodaodžio Jacob Blake nužudymo. Anot New York Times,  į vyro nugarą buvo šauta septynis kartus, kuomet jis atidarinėjo savo automobilio duris. Įvykio metu, automobilyje buvo vyro sužadėtinė ir trys mažamečiai vaikai. Šis incidentas, kurio vaizdo įrašas išplito internete, iššaukė protestus. Demonstracijos vyko ne vien Kenošoje, bet ir Portlande, Madisone bei Čikagoje. Šiuo metu vykdomas tyrimas, kuris turėtų atskleisti incidento aplinkybes.

Rusijos valdžia neigia, jog opozicijai priklausančio politiko bei esamos valdžios kritiko Aleksejaus Navalno nunuodijimas buvo tyčinis. Šis pareiškimas pasiekė spaudą iškart po medikų patvirtintų rezultatų, jog vyras buvo nunuodytas. Berlyno „Charité” ligoninės (kurioje yra gydomas politikas) medikai teigia, kad A. Navalno kūne buvo rasta medžiaga iš cholinesterazės inhibitorių grupės. Kaip teigia 15min: „Cholinesterazės inhibitoriai yra didelė medžiagų grupė, kurių yra įvairiuose vaistuose, bet jų taip pat yra pesticiduose ir nervus paralyžiuojančiose medžiagose.” Komentuodama situaciją Vokietijos kanclerė Angela Merkel skatino Rusijos valdžią imtis skubių tyrimų, kurie padėtų detalizuotai bei skaidriai ištirti nusikaltimą.

Ispanijos duomenų apsaugos agentūra (esp. La Agencia Española de Protección de Datos) skyrė baudą vienam didžiausių šalyje egzistuojančių telekomunikacijos operatorių „Vodafone”. 75000 eurų siekianti bauda buvo skirta dėl neteisėto klientų duomenų panaudojimo. Kaip teigia agentūra, klientai skundėsi gaunamomis reklaminėmis žinutėmis, nepaisant to, jog buvo paprašę operatoriaus panaikinti jų asmens duomenis iš įmonės duomenų bazės. Toks incidentas nėra pirmas kompanijos istorijoje. 

Tailande vykdomi studentų protestai reikalauja demokratinių reformų. Jau mėnesį trunkančios kasdieninės demonstracijos siekia ne tik  keisti šalies valdžią, bet ir egzistuojančią konstituciją, karaliaus turimą galią. Dienraštis Al Jazeera pabrėžia, jog dėl jaunų aktyvistų kūrybiškumo, protestai tapo matomi visame pasaulyje. Anot šalyje žinomo akademiko bei valdžios kritiko Pavin Chachavalpongpun, protestai turi aiškius reikalavimus ir siekius. Jis teigia, jog šie įvykiai žymi naują pradžią Tailando politikoje.

Kolumbijoje gyvenanti vietinių bendruomenė Wayuu yra pavojuje dėl maisto nepritekliaus bei sunkiai pasiekiamos sveikatos priežiūros. Kaip teigia Human Rights Watch, Kolumbijos šiaurės rytų valstijoje La Guajira gyvenanti bendruomenė dėl karantino šalyje negauna pakankamai vandens, higienos priemonių (tokių kaip rankų muilas), reikiamos sveikatos priežiūros bei informacijos. Anot tarptautinės organizacijos, ši problema yra susijusi su plačiai paplitusia korupcija vietos valdžioje, humanitarine krize gretimoje Venesueloje bei klimato kaita. Taip pat, vietinės bendruomenės pagrindiniai maisto bei pajamų šaltiniai yra itin susiję su problema – Wayuu nariai išgyvena vien iš ūkininkavimo, ožkų auginimo ir  žvejybos.

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *