Užsienio naujienų apžvalga | Sausis | 01 01 – 01 06

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Etiopijos institucijos savavališkai sulaikė tūkstančius neseniai iš Saudo Arabijos deportuotų etninių tigrajų. Organizacijos „Human Rights Watch“ migrantų ir pabėgėlių teisių specialistė nurodė, kad į Etiopiją grįžę tigrajų migrantai, Saudo Arabijoje patyrę nehumanišką ir žiaurų įkalinimą, gimtojoje šalyje yra uždaromi į sulaikymo įstaigas. Minėta organizacija paragino Etiopiją paleisti savavališkai sulaikytus tigrajus, o Saudo Arabiją – nutraukti šios etninės grupės atstovų suėmimus ir bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų vyriausiuoju pabėgėlių reikalų komisaru, suteikti jiems tarptautinę apsaugą.

Paragvajuje abortus reglamentuojantis įstatymas yra drakoniškas ir nesubalansuotas, nes kenkia moterims, tapusioms išprievartavimo aukomis. Griežtas reguliavimas nesustabdo moterų ir mergaičių nuo nėštumo nutraukimo, bet verčia jas darytis nesaugius abortus, kurių metu kyla pavojus jų gyvybei bei sveikatai. Paragvajuje abortas yra teisėtas tik išžaginimo, kraujomaišos atvejais, vaisiaus negalios atvejais ir kai motinos gyvybei gresia pavojus. Šis abortų įstatymas yra laikomas vienu iš griežčiausių Lotynų Amerikoje.

Kambodžoje per Naujųjų metų išvakarėse prasidėjusį streiką įvykdytas 29 kazino profesinių sąjungų lyderių bei aktyvistų sulaikymas sulaukė griežtos Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertų kritikos. Suėmimų metu prieš daugelį streikuojančių asmenų, daugiausia moteris, buvo naudojamas smurtas, suvaržyta jų saviraiškos, asociacijų ir susirinkimų laisvė. Šių areštų banga yra Kambodžos policijos neteisingas atsakas į kolektyvinius darbuotojų interesų gynimo veiksmus, įskaitant jų laisvę streikuoti. 

Kazachstano vyriausybė atsistatydino po to, kai protestuotojai, supykę dėl degalų kainų padidinimo, didžiausiame šalies mieste Almatoje sulygino su žeme ir padegė kai kuriuos viešuosius pastatus. Demonstrantai taip pat reiškė nepasitenkinimą, kad šalyje klesti korupcija, auga nedarbas, mokami maži atlyginimai. Neramumų apimtame Kazachstane paskelbta šalies masto nepaprastoji padėtis, sulaikyta mažiausiai 200 žmonių. Šalies valdžia, siekdama nutildyti demonstrantus ir apriboti gyventojų saviraiškos laisvę, ėmėsi radikalios priemonės bei išjungė interneto ryšį. 

Vokietijos teismo sprendimas byloje dėl kankinimus išgyvenusių Sirijos žmonių ir tarptautinio teisingumo, kaip pranešė organizacija „Human Rights Watch“, turėtų būti priimtas 2022 m. sausio mėn. Teismo procesas, kuriame buvusiam Sirijos žvalgybos pareigūnui pateikti įtarimai dėl nusikaltimų žmoniškumui, yra pirmasis pasaulyje, kalbant apie valstybės remiamą smurtą Sirijoje. Šiuo atžvilgiu primenama, kad Vokietija netaps prieglobsčiu karo nusikaltėliams ir kad už žiaurius nusikaltimus atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn.

Agata Palinska

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *