Užsienio naujienų apžvalga | Spalis – Lapkritis | 10 28 – 11 04

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Prancūzijoje, Nicoje įvyko teroro išpuolis, kurio metu žuvo trys žmonės. Nors visa informacija susijusi su incidentu dar nėra aiški, tačiau BBC teigia, jog išpuolį galima sieti su protestais, kurie vyko kelias dienas įvairiose šalyse. Šiuos protestus sukėlė Prancūzijos prezidento pritarimas paviešintoms karikatūroms, kuriose pavaizduotas pranašas Mohammedas. Nors Emanuelis Makronas aiškino, jog jo žodžiai buvo neteisingai išversti ir interpretuojami, demonstracijos prieš Prancūzijos veiksmus vyko Pakistane, Libijoje, Turkijoje ir Indijoje. Šiuo metu, dėl teroristinių išpuolių šalyje, pradėti tyrimai bei padidintas saugumo pajėgų skaičius. 

Austrijoje, Vienoje po teroristinio išpuolio nusinešusio 4 žmonių gyvybes, šalies kancleris nori ne tik susidoroti su teroristais, bet ir ideologija. Nors incidentas įvyko netoli Sinagogos, nėra įrodymų, jog tai buvo užpuoliko taikinys. Nepaisant to, visos sinagogos, žydų mokyklos bei institucijos, košeriniai restoranai ir parduotuvės šalies sostinėje buvo uždaryti. Anot CNN, manoma, jog incidentas gali būti siejamas su įvykiais Prancūzijoje, tačiau ši informacija dar nėra patvirtinta. Portalo duomenimis, užpuolikas 2019 metais jau buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme už bandymą keliauti į Siriją ir prisijungti prie ISIS.

Kamerūne apsiginklavę teroristai šturmavo privačią mokyklą, esančią pietvakarių regione, nužudė 7 vaikus bei sužeidė 13. Šis regionas pasižymi tuo, jog jame yra kalbama anglų kalba. Būtent tokiuose šalies regionuose panašūs išpuoliai nėra staigmena. Human Rights Watch teigia, jog juose vaikų teisė į mokslą ir gyvybę yra pažeidinėjama jau 3 metus. Nuo 2017 metų, ginkluotos separatistų grupės protestuoja prieš švietimą šiuose šalies regionuose, bando spausti vyriausybę palaikyti jų raginimą atskirti minėtus regionus nuo Kamerūno ir paskelbti jiems nepriklausomybę. Dėl šios priežasties, separatistai puola mokyklas, grobia studentus ir mokytojus. Taip pat mokyklas naudoja kaip bazes žmonių kankinimams bei įkaitų laikymui.

Jungtinėse Amerikos Valstijose tyrimų institucijos bei vyriausybės agentūros skiria lėšas ir dėmesį idėjai dirbtinai atvėsinti planetą. Tokia saulės klimato intervencija arba saulės geoinžinerija norima sudaryti sistemą, kuri leistų atspindėti saulės energijos spindulius atgal į kosmosą ir tokiu būdu sumažinti temperatūrą žemėje. Anot New York Times, ši mintis seniau buvo atmesta, nes atrodė verčiau kaip mokslinė fantastika, o ne reali išeitis. Negana to, buvo nustatyta, jog toks būdas galėtų būti ir pavojingas. Tačiau, nerimstant ir vis didėjant globalinio atšilimo pasekmėms, teigiama, jog pasaulyje ši idėja gali virsti realybe.


Tarptautinė organizacija Amnesty International pristatė naują žmogaus teisių mokymosi mobiliąją aplikaciją. Šia nemokama programa bus siekiama šviesti naują žmogaus teisių aktyvistų kartą. Joje besidomintys galės sužinoti daugiau apie saviraiškos laisvę, skaitmeninį saugumą, čiabuvių tautų teises ir kitas reikšmingas temas. Amnesty International žada, jog kursai bus nuo 15 minučių iki 15 valandų bei išversti į daugiau nei 20 kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *