Užsienio naujienų apžvalga | Vasaris | 02 03 – 02 11

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

Didžiojoje Britanijoje mažiausiai milijonas “Facebook” platformos vartotojų kreipėsi į teismą dėl galimai pažeistos asmens duomenų apsaugos. Teisminį ieškinį nukentėjusiųjų vardu pateikė žurnalistas ir rašytojas Peter Jukes. Pareiškėjas tvirtina, jog socialinių tinklų platforma leido trečiosios šalies programai pasiekti vartotojų asmeninę informaciją be jų žinios ir sutikimo. Kaltinimai pateikti dėl 1998 m. duomenų apsaugos įstatymo nesilaikymo. 

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba organizuoja neeilinę sesiją Mianmaro įvykiams aptarti. Tarptautinė organizacija išreiškė susirūpinimą padėtimi šalyje, kuomet paaiškėjo, jog policija naudojo perteklinę galią prieš protestuotojus. Kuomet vasario 1-ąją kariuomenė užgrobė valdžią, prasidėjo politikų, žurnalistų ir aktyvistų suėmimai bei persekiojimai. Dėl šių žmogaus teisių pažeidimų, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje bus siekiama susitarti dėl tolimesnių veiksmų.  

Kolumbijoje žmogaus teisių aktyvistai gyvena nuolatiniame pavojuje. Naujasis Human Rights Watch tyrimas analizuoja žmogaus teisių aktyvistų nužudymus ir šalies vyriausybės pastangas užkirsti jiems kelią per paskutinius penkerius metus. Analizėje teigiama, jog Kolumbijoje nuo 2016 metų buvo nužudyta apie 400 žmogaus teisių aktyvistų. Nors valstybėje egzistuoja įstatymai, politikos bei strategijos, kurios turėtų gerinti situaciją, tačiau jų įgyvendinimas nėra veiksmingas. Viena iš pagrindinių problemų – teisingumo užtikrinimas. Miestuose, kuriuose vyksta tokie nužudymai, trūksta teisėjų, prokurorų ir tyrėjų. Todėl, Human Rights Watch skatina atkreipti į tai dėmesį ir nuteisti už žmogžudystes atsakingus asmenis.

Turkija ir Sirijos nacionalinė armija sulaikė ir nelegaliai perdavė Sirijos piliečius iš Šiaurės Sirijos į Turkiją, kurioje jų galimai laukia mirties bausmė dėl padarytų rimtų nusikaltimų. Vyrai buvo perkelti į įkalinimo įstaigas, kuriose prokuratūros pareigūnai pateikė kaltinimus pagal Turkijos baudžiamąjį kodeksą. Tačiau, tariami nusikaltimai įvyko Sirijoje.Tarp kaltinimų buvo kenkimas valstybės vientisumui ir vienybei, narystė teroristinėje organizacijoje ir žmogžudystės. Human Rights Watch išnagrinėjusi bylą teigia, jog realių įrodymų dėl nusikalstamos veiklos pateikta nėra.

Čade uždraustos viešos demonstracijos, sulaikomi opozicijos nariai bei pilietinės visuomenės aktyvistai. Iš viso apie 30 žmonių buvo nuteisti laisvės atėmimo bausme iki trijų mėnesių už dalyvavimą demonstracijose. Šie veiksmai pradėti vykdyti artėjant balandžio mėnesio Čado prezidento rinkimams, nors šalyje yra įtvirtinta asociacijų bei demonstracijų laisvė.

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *