Užsienio naujienų apžvalga | Vasaris | 02 18 – 02 24

Kiekvieną savaitę „Žmogaus teisių balsas“ apžvelgia svarbiausias žmogaus teisių naujienas pasaulyje. Sek pasaulio pulsą kartu!

2022 m. vasario 24 d. ankstų rytą prasidėjusioje plataus masto karinėje invazijoje į Ukrainą trimis frontais įsiveržė Rusijos tankai ir kiti šarvuočiai. Ukrainos prezidentas visoje šalyje paskelbė karo padėtį. Rusijos ginkluotosios pajėgos atakuoja Ukrainą naudodami sausumos pajėgas, raketas bei aviaciją. Žiaurus ir negailestingas Rusijos puolimas Ukrainoje nusinešė jau keliasdešimt žmonių gyvybių, šimtai buvo sužeista.

Europos šalys – įskaitant ir Lietuvą – ruošiasi priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos. Lenkija pranešė, kad steigia ligonines bei pabėgėlių priėmimo centrus. Vengrija ir Slovakija nurodė, kad taip pat pasirengusios suteikti reikalingą pagalbą ukrainiečiams pabėgėliams, o Vokietija pasiūlė pagalbą su Ukraina besiribojančioms šalims.

Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl Direktyvos dėl įmonių tvarumo išsamaus patikrinimo, kuriuo siekiama skatinti atsakingą bendrovių elgesį pasaulinėse vertės grandinėse. Įmonės privalės įvertinti neigiamą savo veiklos poveikį žmogaus teisėms (pvz., dėl vaikų darbo ir darbuotojų išnaudojimo), taip pat aplinkosaugai (pvz., dėl taršos ir biologinės įvairovės nykimo), o jį aptikus – užkirsti jam kelią.

Kolumbijos Konstitucinis Teismas priėmė svarbų sprendimą dėl moterų reprodukcinių teisių. Teismas nusprendė, kad abortai iki 24 nėštumo savaitės nebelaikomi nusikaltimu. Šis sprendimas sekė po to, kai pernai panašių priemonių moterų teisėms apsaugoti imtasi Argentinoje bei Meksikoje.

JAV prisiekusieji nutarė, kad trys baltaodžiai vyrai iš Džordžijos, 2020 m. vasario mėn. nužudę juodaodį Ahmaud Arbery, veikė vedami rasistinių motyvų. Jie kaltinami neapykantos nusikaltimu, pasikėsinimu pagrobti žmogų ir šaunamojo ginklo panaudojimu smurtinio išpuolio metu. Kaltininkams gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Agata Palinska

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *