„Voters Without Borders” švenčia pirmą svarbią pergalę

Europos Sąjunga direktyvos dėl balsavimo teisių klausimą įtraukė į 2021 metų Europos komisijos darbų programą.

„Kitais metais mes pasiūlysime aiškesnes Europos politinių partijų finansavimo taisykles ir imsimės veiksmų užtikrinti skaidrumą apmokėtose politinėse reklamose, pagerinsime neturinčių pastovios gyvenamosios vietos europiečių balsavimo teises ir imsimės priemonių, kad apsaugotume žurnalistus ir piliečius nuo teisinio persekiojimo keliant strategines bylas prieš juos už dalyvavimą visuomeninėje veikloje.“

Europos komisija 2021 darbų programa

Pirmą kartą 2020 metų kovą Europos komisijos priimta Europos piliečių iniciatyva „Voters Without Borders“ buvo teikianti daug vilčių. Tai parodė bendrą norą reformuoti Europos rinkimų teisinę sistemą.

Ši idėja buvo patvirtinta Europos komisijos 2019 metų rinkimų ataskaitoje ir šiandieniniu sprendimu skaidrumo ir demokratijos pakete. Tai yra dvi direktyvos dėl balsavimo ir dalyvavimo ES ir vietos rinkimuose.

Jaunimo vadovaujama darbo grupė „Voters Without Borders“ ne tik pradėjo rinkti parašus, bet ir pateikė 35 puslapių pranešimą ES komisijos konsultacijoms dėl pilietybės. Šis pranešimas buvo paremtas įrodymais ir liudijimais žmonių iš visos ES, kurie išreiškė reikalą reformai.

Mes galime džiaugtis pergale, tačiau nereiktų atsipalaiduoti, nes reformos noras yra vienas dalykas, bet teisinių aktų keitimas ir praktinis to panaudojimas yra visai kas kita. Visgi pirmas žingsnis pirmyn yra žengtas.

Mums reikia jūsų pagalbos ne tik reformuojant esamas balsavimo teises ir poziciją savivaldybių ir Europos parlamento rinkimuose, bet ir siekiant jas išplėsti po regionus, nacionalinius rinkimus ir referendumus visiems ES piliečiams, kurie gyvena kitoje valstybėje ir prisideda prie šalies kultūrinės ir ekonominės gerovės. 

Europos piliečių iniciatyva sprendžia pagrindinį klausimą, kaip užtikrinti, kad rinkimų teisės būtų suderinamos su judėjimo laisve ir nustatytų visuotinį rinkimų teisės principą, kartu nuvalant Europos demokratijos dėmes.

Galiausiai tai yra esminis žingsnis kuriant Europos viešąją erdvę ir didžiulis pernelyg nacionalistinės politikos nuosmukis.

Ši pirmoji pergalė rodo, kad nepaisant to, ką sako skeptikai, Europos piliečių iniciatyva turi svarų balsą ir gali lemti pokyčius. Kiek daug yra pasiekta nepaisant to, kad esame tik proceso pradžioje… Dabar mums reikia dar daugiau jūsų paramos ir parašų!

Pasirašyti galima oficialioje Europos komisijos interneto svetainėje.

Norėdami gauti daugiau informacijos, rašykite: team@voterswithoutborders.eu arba susisiekite su mumis – dominyka.gineleviciute@ztbalsas.lt

Dominyka Ginelevičiūtė

Tarptautinė politika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *