Ar egzistuoja lyčių klišės pop kultūroje? (su E. A. Kazlauskaite ir D. Komža)

Dažnai kai kalbame apie sėkmingas moteris pop kultūroje, muzikos industrijoje, iškart į galvą dingteli garsiausios moterys – Beyonce, Taylor Swift, Madonna. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, tyrimai rodo, kad muzikos pasaulyje klesti vyrai, jie yra dainų autoriai, prodiuseriai, agentai ir užima kitas vadovaujančias pozicijas. Dar be visa to moterys patiria žymiai daugiau spaudimo nei vyrai, atrodyti puikiai, seksualiai, tobulai. Kita vertus, gal ir vyrai patiria lygiai tokį patį spaudimą – atrodyti puikiai?

Būtent apie tai kalbėjomės kartu su Danieliumi Komža bei Emilija Aneta Kazlauskaite iš Kasetė organizacija. Beje juos gali sekti Instagram aplikacijoje @ka_se_te! Šie svečiai yra išskirtiniai tuo, kad jie patys pasiūlė man temą. Vieną vakarą Emilijai suraizgė žinutę man ir po jos supratau, kad turiu Kasetę pasikviesti į tinklalaidę. Nei akimirkos nesigailėjau, kad apie muzikos industriją kalbėjausi būtent su Danieliumi ir Emilija, nes šitie žmonės tikrai nusimano dalykus!

Šis podkastas, turiu pripažinti, apskritai, buvo kiek neįprastas. Jame daug patys abejojome ir nepateikėme nei vienam klausimui vienareikšmiško atsakymo. Pavyzdžiui, net teksto pradžioje parašiau, kad moterų mes matome, tačiau jų mažai vadovaujančiose pozicijose, o tuoj pat man Emilija su Danieliumi atsako, taip, jų yra mažiau, tačiau tendencija kinta. Moterų vadybininkių muzikos industrijoje tik daugėja. Kai prakalbau apie lyčių stereotipus, Danielius sako taip, jų yra, vyras turi būti mačo vaizdo klipuose, kuris kovoja dėl merginos dėmesio. Bet kita vertus, jei pats/pati leidi per daug diktuoti sąlygas kitiems, turi tada ką turi.

Bet kokiu atveju visi trys išėjome su pagrindine mintimi: situacija gerėja, moterų vis daugiau užima vadovaujančių pareigų muzikos industrijoje. Taip, ji vis dar yra gana seksualizuota, bet tokios moterys pop kultūroje, kaip ta pati Beyonce ar Madonna, kurios yra tvirtos, stiprios moterys, tikrai įkvepia!

Gero klausymo!

Marija Serbintaitė

Lyčių studijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *