Lyčių stereotipai – ką daryti, kad jų neliktų?

Tiek daug kalbu apie lyčių stereotipus. Visas antrasis sezonas Žmogaus teisių balse praktiškai paskirtas mano kalbėjimui apie lyčių klišes, kaip žmogaus teisių pažeidimas. Bet taip nei vienoje laidoje nekalbėjau apie tai, kas yra lyčių stereotipai, kaip jie susidaro ir svarbiausia, ką daryti, kad jų neliktų. Tad ar gali būti taip, kad vieną dieną lyčių stereotipų tiesiog neliks?

Priklauso nuo mūsų.

Kadangi tai priklauso nuo mūsų, šiame epizode paaiškinu kas yra lyčių stereotipai, kaip jie susidaro ir svarbiausia, dalinuosi praktiniais patarimais, kurie leidžia veikti čia ir dabar bei neleisti lyčių klišėms plisti tolyn. Kas, mano akimis, yra itin svarbu.

Kadangi be lyčių stereotipų ir feminizmo temų domiuosi astronomija bei istorija, šiame epizode pateikiau pavyzdžių ir iš istorijos, ir iš astronomijos, per lyčių lygybės/lyčių stereotipų prizmę. Be visa to, pateikiau knygas, kurias reikia skaityti norint suprasti feminizmą bei lyčių klišes, dalinausi ir kitomis tinklalaidėmis, kurias galima paklausyti bei plėsti akiratį lyčių klišių tema.

Trumpiau tariant, ši tinklalaidė kupina praktinių patarimų kaip mažinti lyties klišes visuomenėje.

Gero klausymo!

Marija Serbintaitė

Lyčių studijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *