Smegenys ir lyčių stereotipai (su R. Dirvanskiene)

Iliustracija: Ruta Krau

„Vyrai geriau gaudosi žemėlapiuose“, o „moterys geriau atlieka keletą darbų vienu metu“ – šie ir panašūs stereotipai vyrauja mūsų visuomenėje ne vienerius metus. Kaip ir mitai apie ankstesnį pradėjimą kalbėti dėl didesnių smegenų.

Šį kartą laidoje kalbiname neuropsichologijos mokslų daktarę Ramunę Dirvanskienę, kuri mums atskleidė keletą paslapčių apie smegenis, jų vystymąsi, amžiaus tarpsnius, kuriuose vyksta didžiausi pakitimai bei kodėl tiek vaikystėje, tiek paauglystėje svarbu „nedėti“ vaikų į rožines ir mėlynas dėžutes, o suteikti jiems galimybę rinktis savo kelius. O kartu ir apie tai, jog emociniai PMS simptomai yra nulemti kultūriškai. Įsivaizduojat?

Laidoje taip pat aptarėme ir tai, kodėl lyčių stereotipai vis dar gajūs ir kodėl vis dar taip sunku jų atsikratyti. Taip pat, kodėl kai kuriais tyrimais, kuriais įrodyti skirtumai tarp moterų ir vyrų yra remiamasi, o tyrimais, kuriuose skirtumų neatrasta tiesiog tampa niekam neįdomūs. Laidoje kalbėjomės ir apie smegenų veiklą, apie tam tikrus tyrimus ir jų įgyvendinimą ir tai, kaip galime griauti mitus ir vadovautis ne jais, o faktais.

Jeigu dar kažkam kyla klausimų ar nerimo dėl skirtingų mūsų smegenų ir jų veikimo – pasiklausykite naujausios laidos su Lina ir Marija bei neuropsichologijos mokslų daktare Ramune Dirvanskiene, kuri yra išleidusi knygą „Kaip veikia smegenys“.

Gero klausymo!

Marija Serbintaitė

Lyčių studijos

Lina Januškevičiūtė

Lytiškumo ir žmogaus teisių ugdymas, LGBT+ teisės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *